СНУ ім. В. Даля піднявся у рейтингу університетів за показниками Scopus 2021 року на 10 позицій

СНУ ім. В. Даля покращив свої позиції на 10 пунктів в оприлюдненому щорічному рейтингу українських закладів вищої освіти за показниками даних наукометричної бази Scopus. Результати рейтингу засновані за показниками цитованості наукових статей, опублікованих закладами освіти або їхніми фахівцями.

База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук. До бази даних також потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій і книжкових видань.

У рейтинговій таблиці українські університети ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на числі наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Як відзначив вчений секретар СНУ ім. В. Даля Григорій Бойко, зростання публікаційної активності науково-педагогічних працівників у виданнях, що включені до наукометричної бази даних Scopus, пояснюється тим, що науковці хочуть донести результати своїх наукових досліджень до широкого загалу наукової спільноти. Це відкриває можливості для створення наукових контактів із зарубіжними партнерами та подальшої інтеграції у європейський науковий простір.

Рейтинг складений Освіта.ua за результатами проведення наукометричного моніторингу суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus у квітні 2021 року.

Scopus – бібліографічна і реферативна база даних, а також інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Розробником і власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Дані Scopus, окрім іншого, використовуються для складання деяких рейтингів провідних університетів світу, наприклад Times Higher Education або QS World University Rankings.

Долучайтесь до далівської спільноти на офіційному Youtube-каналі СНУ ім. В. Даля!