СНУ ім. В.Даля повністю сформував студентські трудові загони

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля сформований загальноуніверситетський молодіжний трудовий загін (МТЗ) «Далівець», який вперше протягом літнього сезону буде вести будівельну діяльність в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Російської Федерації. Студенти-далівці будуть працювати на будівельних майданчиках Уральського федерального округу (Російська Федерація).

Молодіжний трудовий загін «Далівець» сформовано з двадцяти шести студентів-добровольців факультетів та інститутів СНУ ім. В. Даля. Така можливість надана їм університетом у рамках сприяння вторинній зайнятості студентської молоді у літній період. Під час перебування в будівельному таборі студенти здійснюватимуть трудову діяльність, братимуть участь у культурно-масовій та спортивно-оздоровчій роботі. Вони будуть працювати на підставі трьохстороннього офіційного договору між спеціалізованою державною установою «Луганський обласний молодіжний центр праці», товариством з обмеженою відповідальністю «Укр-Рос бізнес» та Далівським університетом.

Кожного учасника МТЗ буде офіційно зараховано на штатну посаду – «дорожній працівник», що передбачає щомісячну оплату праці згідно з затвердженим окладом у штатному розкладі. Усі витрати на доставку учасників «Далівця», їх проживання та харчування бере на себе приймаюча сторона. Також кожному студенту буде наданий особистий страховий поліс та забезпечені високі стандарти безпеки праці.

Крім «Далівця», у СНУ ім. В.Даля на літній період 2013 року сформовано ще 21 загін студентів, які будуть працевлаштовані на технічні, виховні, будівельні, рекреаційні та інноваційно-розробчі посади у Луганську, Автономній Республіці Крим та Туреччині. Загальна кількість далівчан, які братимуть участь у літній трудовій програмі, склала більше 260 чоловік. Так, наприклад, у дитячих оздоровчих таборах в АРК вже працюють вожатими студенти загальноуніверситетських МТЗ «Далівець-1» та «Вожатий-1», а «Аніматор» відряджено до Туреччини для роботи у рекреаційній сфері. Загони, які залишаться працювати у Луганську, будуть займатися ремонтними роботами, технічним обслуговуванням та благоустроєм міста, а «Інноватор» факультету інноваційної економіки і кібернетики СНУ ім. В. Даля буде залучено до наукової розробки спеціального технічного проекту.

Нагадаємо, що перші молодіжні трудові загони з’явилися у Луганському вечірньому машинобудівному інституту (зараз – СНУ ім. В. Даля) у 1966 році. Тоді студенти допомагали рідній альма-матер та місту у відбудові та благоустрої.

Підготувала: Ірина Лебедь