СНУ ім. В.Даля продовжує міжнародний обмін студентами

Шість студентів філологічного факультету – членів експериментального майданчика Центру міжкультурних комунікацій – та старший науковий співробітник, заступник директора Науково-дослідного інституту духовного розвитку людини кафедри педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Костянтин Шевердін пройшли стажування у Державній вищій професійній школі польського міста Валчі. Делегацію було відряджено для реалізації спільного міжнародного міжвузівського проекту – обміну студентами, викладачами, науковими співробітниками за програмою, узгодженою з польською стороною. Члени делегації взяли участь у науково-педагогічному семінарі за темою «Перспективи співпраці університетів Польщі і України у формуванні загальнокультурного соціального майбутнього Європи» та у дискусіях з проблем гуманітарних наук. Вони також виступили з доповідями за напрямками загальної тематики семінару. Здійснили презентацію Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля і Науково-дослідного інституту духовного розвитку людини, кафедри ЮНЕСКО «Духовно-культурні цінності виховання та освіти», Центру міжкультурних комунікацій Науково-дослідного інституту духовного розвитку людини та кафедри педагогіки як структурних підрозділів університету. Далівці зустрілися з представниками адміністрації міста Валч та керівниками Вищої професійної школи для узгодження питань організації перспективних сумісних заходів у сфері культури, мистецтва і спорту. Результатом обговорення став перспективний план сумісних просвітницьких і експериментально-практичних заходів та інших форм співпраці між навчальними закладами на 2008-2009 роки, включений до робочого проекту. В культурно-мистецьку програму, присвячену 70-річчю заснування Луганської області, ввійшли виставки художніх світлин студентки Олени Спінєєвої, образотворчі, декоративно-ужиткові, дизайнерські та фотографічні мистецтва художників Луганщини. Луганських гостей запросили на екскурсії з оглядом історичних та культурних пам`яток міст Валч, Познань і Берлін, ознайомили з діяльністю мерії, Спілки бізнесменів і підприємців, освітніх, громадських, творчих, спортивних організацій і закладів міста Валч. Адміністрація Державної вищої професійної школі зацікавилася курсом педагогіки Далівського університету та діяльністю Центру міжкультурних комунікацій Науково-дослідного інституту духовного розвитку людини.