Print

СНУ ім. В. Даля продовжує співпрацю з Британською Радою в Україні

 

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля продовжує співпрацю з Британською Радою в Україні, Інститутом вищої освіти НАПН України та Фундацією Лідерства (Великобританія) в контексті реалізації Програми з розвитку лідерського потенціалу університетів України протягом 2017-2018 рр.

Зокрема, представник команди нашого університету першого етапу впровадження програми 2016-2017 рр., Тетяна Модестова, пройшла дводенний тренінг для фасилітаторів Програми з метою подальшого залучення в якості координатора однієї з команд вітчизняних ВНЗ, обраних до участі в програмі на 2017-2018 рр.

Тренінг для координаторів

Зміст підготовки включає в себе вивчення ключових навичок фасилітатора, аналіз потенційно складних ситуацій та позитивного досвіду підтримки команди під час реалізації проекту. Важливим аспектом підготовки є глибоке розуміння цілей та завдань Програми з розвитку лідерського потенціалу університетів України. В зазначеному контексті підготовка включала в себе розвиток навичок рефлексивного мислення та ключових компетенцій фасилітатора – навичок, що сприятимуть розвитку особистих здібностей членів команди, вміння «робити складні речі простими», техніки зниження рівня напруги в колективі, формулювання продуктивних запитань та підтримки команди. Одним із завдань здійснення фасилітації в контексті програми є сприяння об’єднанню людей та забезпеченню однакових можливостей активної участі для всіх учасників (не зважаючи на посаду тощо).

Відпрацьовуємо навички фасилітатора

Фокус професійної підготовки, що була надана експертами в сфері консалтингу вищої освіти Великобританії, було зосереджено на розвитку вмінь надавати зворотній зв’язок (feedback), активного слухання, ефективного підведення підсумків, рефлексії та постановки викликів для команд (challenging), що має на меті просування команди за межі прийняття стандартизованих рішень та обмежень, прийняття ефективних рішень в часи змін.