СНУ ім. В. Даля продовжив співпрацю з Посольством США за програмою ACCESS

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля з офіційним візитом відвідали Посол США в Україні Джон Теффт та помічник аташе з питань освіти та обмінів Артур Так Еванс. Основною метою візиту була зустріч зі студентами програми ACCESS та обговорення подальшої співпраці з адміністрацією вишу.

У рамках візиту Джон Теффт та Артур Так Еванс відвідали Музей історії та досягнень СНУ ім. В. Даля, де ознайомилися з майже столітньою історією університету та напрацюваннями далівців. «Я вважаю, що Далівський університет – однин з найкращих вищих навчальних закладів України з високим рівнем наукової та технічної бази, – зазначив Посол США в Україні Джон Теффт. – У музеї я побачив серед фотографій випускників видатних особистостей, з якими я співпрацюю в Києві, це ще раз підкреслює здатність вашого університету виховувати професійних та кваліфікованих фахівців».

Гості також зустрілися з проректором з науково-педагогічної роботи СНУ ім. В. Даля Валерієм Дядичевим. Вони обговорили досягнення та перспективи двосторонньої співпраці. Зокрема  проведення Програми з вивчення англійської мови для учнів старших класів міста Луганська з малозабезпечених родин ACCESS, яка втілюється на базі Далівського університету з 2009 року. За результатами зустрічі СНУ ім. В.Даля отримав фінансування на продовження програми на 2013-2014 рік.

Заключним етапом візиту стала зустріч Джона Теффта та Артура Так Еванса з випускниками програми ACCESS. Молоді люди поділилися із послом своїми враженнями щодо навчання за цією програмою та продемонстрували мультимедійні презентації, коментарі до яких вони висловили англійською мовою. Також юнаки та дівчата отримали інформацію, щодо освітніх можливостей та стажування у США. Потім випускники програми отримали сертифікати про навчання від Посла США.

Нагадаємо, що ACCESS – програма стипендій, що надає можливість учням Луганська  із малозабезпечених сімей вивчати англійську мову протягом двох років за комунікативною методикою і з використанням американських навчальних посібників. Вона передбачає заняття з англійської мови, участь у громадських та культурних заходах, а також інтенсивні літні мовні школи. Заняття проходить на базі СНУ ім. В. Даля за підтримки Посольства США в Україні.

Підготувала: Ірина Лебедь