СНУ ім. В. Даля прийняв учасників Студентської літньої школи

На базі Євпаторійського відділення Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася Студентська літня школа сталого розвитку на тему «Мобілізація громад задля вирішення територіальних проблем».

Для участі в Студентській літній школі до Євпаторійського відділення Далівського університету завітали представники декількох вишів з різних куточків України – Полтави, Запоріжжя, Чернігова, Києва, Миколаєва, Сум, Острогу та Сімферополя. Студенти вибороли право на участь у школі, ставши переможцями Міжрегіональних студентських дебатів, що проводилися під час ХІХ Міжнародної наукової конференції «Економіка для екології», а також авторами кращих досліджень конкурсу з тематики сталого/місцевого розвитку серед вишів. Проведення конференції, дебатів і конкурсу, а також Студентської школи підтримав Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що фінансується Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН.

В урочистому відкритті школи взяла участь заступник директора Програми розвитку ООН в Україні Елена Панова. Вона представила учасникам школи глобальне бачення шляхів розвитку людства і підсумки національних консультацій з питань розвитку України після 2015 року. Також пані Панова докладно зупинилася на результатах загальнонаціональних консультацій стосовно бачення сьогоднішньої ситуації та майбутнього країни, в яких взяли участь більш ніж 25 тисяч українців з усіх верств населення.

«Якщо говорити про Україну, то бачимо нерівномірний прогрес у досягненні Цілей розвитку тисячоліття, – підкреслила Елена Панова. – Країна частково знизила рівень бідності та прогресувала у сфері освіти, охорони здоров’я матері та досягла зменшення дитячої смертності. Також є позитивні новини щодо подолання епідемії СНІД і туберкульозу. Проте несуттєво змінилася ситуація з тендерною нерівністю, і виконання цілей з охорони довкілля також залишається під питанням». Наприкінці виступу заступник директора Програми розвитку ООН в Україні звернулася до присутніх з проханням приєднатися до голосування на онлайн-платформі  «MY WORLD» та визначити шість пріоритетних напрямків розвитку України.