СНУ ім. В.Даля розширює міжнародне співробітництво в галузі лиття

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля уклав договори про співробітництво і кооперацію з двома німецькими фірмами – «AMS Gusstechnologie GmBH» і «Berger Gonsult e-K».

Ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професор Олександр Голубенко та завідувач кафедрою промислового та художнього литва професор Юрій Гутько стали єдиними представниками від України на німецьких «Днях лиття-2013» та п’ятому форумі міжнародних розробок (Deutscher Gießereitag 2013 mit 5. NEWCAST-Forum), які пройшли наприкінці квітня в німецькому місті Штутгарті. У рамках Днів лиття між університетом і «RWP I Gesellschaft beratender Ingenieure für Berechnung und rechnergestützte Simulation mbH» (м. Аахен) досягнуто домовленість про безкоштовне надання кафедрі промислового та художнього литва СНУ ім. В.Даля програмного забезпечення NEWCAST, вартість якого становить близько 75 тисяч євро. Це програма призначена для моделювання процесів литва. І є якісним програмним продуктом для фірм, які займаються розробкою ливарних технологій.

За підсумками німецьких «Днів лиття» підписано договір про співробітництво між Далівським університетом і «AMS Gusstechnologie GmBH» (м. Рудерсберг). Ця компанія успішно виконує на міжнародному ринку науково-дослідну роботу в галузі ливарних процесів і вирішення прикладних проблем ливарної технології. До речі, керівник компанії – Райнер Бергер у 2012 році отримав диплом магістра СНУ ім. В.Даля за спеціальністю «Ливарне виробництво чорних і кольорових металів». Також ректор СНУ ім. В.Даля професор Олександр Голубенко, завідувач кафедрою ливарних технологій та обробки металів тиском Магдебурзького університету імені Отто-фон-Гюріке професор Рюдігер Бер і керівник компанії «Berger Gonsult e-K» (м. Вальденбург) Хуго Бергер підписали трьохсторонній договір про співробітництво та кооперацію.

Нагадаємо, що співпраця з університетом Отто-фон-Гюріке почалося в 2005 році з роботи над удосконаленням підготовки інженерних та педагогічних кадрів, проведенням наукових досліджень колективами лабораторій вишів. Сьогодні налагоджено спільне керівництво докторантами (професор Юрій Гутько і професор Рюдігер Бер), випущено кілька спільних статей, підручників, проведені дослідження в області ливарного виробництва. Наприкінці 2012 року за підтримки німецької компанії «ArcelorMittal» на базі кафедри промислового та художнього литва СНУ ім. В.Даля відкрилася унікальна в Луганській області Українсько-німецька науково-дослідна лабораторія ливарних процесів (наукові керівники – професор Юрій Гутько і професор Рюдігер Бер).

Підготувала: Галина Щербак