СНУ ім.В.Даля розширює співробітництво з Францією

У роботі українсько-французького форуму закладів вищої освіти, який відбувся у Міністерстві освіти і науки України, взяла участь в.о. ректора Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професор Ольга Поркуян. Організатором заходу виступило Посольство Французької Республіки в Україні. Французьку делегацію очолив радник Президента Французької Республіки з питань освіти та наукових досліджень Венсан Берже.
Загалом у роботі форуму взяли участь близько тридцяти керівників провідних вищих навчальних закладів України. Візит французької делегації став можливим завдяки домовленостям, яких було досягнуто між Президентом Французької Республіки Франсуа Олландом та Президентом України Петром Порошенком під час візиту до Франції Президента України. Зазначимо, що Україна входить до десятки країн світу, з якими Французька Республіка активно розвиває міжнародні відносини.
Під час форуму в.о. ректора СНУ ім. В.Даля Ольгою Поркуян досягнуто домовленості про співробітництво з Фондом Космополітен (Інституцією, яка має наміри сприяти інтеграції українських вишів у загальноєвропейський освітній простір) та Національним прикладним інститутом східних мов та цивілізацій (INALCO) при університеті Сорбони. Зокрема, це стосується питань участі викладачів та студентів у програмах обміну та видачі подвійних дипломів. Також питання перспективи проведення спільних наукових та культурних заходів в.о. ректора обговорила з Послом Французської республіки в Україні Аленом Ремі, радником з питань культури Еріком Тоссаті та аташе міжуніверситетського співробітництва Жилєм Мамєтцом.
За підсумками українсько-французького форуму закладів вищої освіти було підписано меморандум про співпрацю між міністерствами освіти і науки України і Франції та 15 договорів про співпрацю між вітчизняними та французькими вищими навчальними закладами.
Нагадаємо, що СНУ ім. В.Даля має тісні наукові та культурні зв’язки з французькими вищими навчальними закладами та культурними установами. Зокрема, в університеті працювало представництво Асоціації «Луара-Україна», здійснювалися наукові обміни з Університетом Жана Моне (м. Сент-Етьєн), Національною інженерною школою Сент-Етьєну, Лабораторією фізики поверхонь та тонких шарів Політехнічної школи (м. Париж) тощо.