СНУ ім.В.Даля розширює співробітництво з Канадою

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля розширює співпрацю з Манітобським університетом (г.Вінніпег, Канада) в рамках діючого договору про реалізацію доступності освіти для людей з обмеженими фізичними можливостями, а також підготовці фахівців у соціальній сфері.
З офіційним візитом СНУ ім. В.Даля відвідав професор Манітобського університету Бред МакКензі. Спільно з директором Навчально-наукового інституту праці та соціальних технологій к.е.н. Тетяною Шаповаловою, він взяв участь у роботі I Міжнародного форуму фахівців соціальної сфери. Форум зібрав вчених більш ніж десяти вищих навчальних закладів України, фахівців соціальних служб як України, так і зарубіжжя. На порядок денний були винесені питання соціальної політики, соціальної роботи, соціальної педагогіки, сучасних концепцій, стратегій і визначення перспектив розвитку працівників соціальної сфери в європейському освітньому просторі.
Фахівці відзначають, що Канада в соціальній сфері випередила Україну приблизно на 50 років. Тому для студентів профільних спеціальностей професор Бред МакКензі в рамках проведення Форуму провів міжнародний онлайн-вебінар «Підтримка сім’ї для захисту дітей: чому ми навчилися з досвіду надання послуг охорони дитинства в Північній Америці». Він акцентував свою увагу на трьох моделях в системі охорони дитинства, які успішно реалізовані як в Америці, так і в Європі. «Існує вислів, що необхідні зусилля всієї громади, щоб виховати дитину» – зазначив професор Бред МакКензі. Тому світова тенденція останнього часу в сфері охорони дитинства – диференційований підхід.
Інститут праці та соціальних технологій СНУ ім. В.Даля співпрацює з Манітобським університетом вже третій рік. Серед напрямків співпраці університетів – програми з обміну студентами для навчання за програмами підготовки магістрів та аспірантів, проведення спільних наукових досліджень, випуск міжнародного наукового журналу в галузі соціальної роботи, надання студентам СНУ ім. В.Даля ключів доступу до матеріалів наукової бібліотеки Манітобського університету.
Відзначимо, що Манітобський університет був заснований в 1877 році і став першим вузом в Західній Канаді. Сьогодні він має статус науково-дослідного і вважається одним з найбільших і найпотужніших в країні, входить до списку 500 кращих університетів світу.