Print

СНУ ім. В. Даля святкує річницю присвоєння статусу дослідницького університету

 

 24 березня 2013 року виповнилося три роки з дня присвоєння Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля високого статусу самоврядного (автономного) дослідницького національного університету. Наразі це єдиний вищий навчальний заклад на Луганщині, що має такий вагомий статус. 

Далівський університет третім на Лівобережній Україні був удостоєний цього високого статусу, а наразі до списку вищих навчальних закладів аналогічного рівня входять лише 14 українських вишів. Нагадаємо, що дослідницьким університетом визнається виш, який має вагомі наукові досягнення, здійснює дослідницьку та інноваційну діяльність, забезпечує інтеграцію освіти і науки у виробництво. Статус надається з метою підвищення ролі університету як центру освіти та науки, підготовки висококваліфікованих наукових та науково-педагогічних кадрів, впровадження в практику наукових досягнень, технічних і технологічних розробок. Всього визначено 28 критеріїв оцінки діяльності університету, що претендує на звання дослідницького.

СНУ ім. В. Даля є найбільшим підприємством на Луганщині, найпотужнішим університетом за якісним складом викладачів і найбільшим серед навчальних закладів за контингентом студентів, що одержують вищу освіту. Більше 200 докторів наук, професорів та майже 900 кандидатів наук, доцентів ведуть підготовку фахівців за 130 спеціальностями  на 106 кафедрах, які входять до складу 17 факультетів та 8 інститутів вишу. Загальна чисельність студентів і слухачів, що навчаються в університеті, становить близько 30 тисяч осіб.

За останній рік  наукова та інноваційна діяльність Далівського  університету була високо оцінена на міжнародному рівні. На VІІ Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час»  вчені отримали 7 золотих та 13 срібних медалей, а виш було нагороджено золотою медаллю та дипломом в номінації «За вагомий внесок у науку та підтримку винахідницької діяльності». На IV Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013» СНУ ім. В. Даля отримав золоту медаль в номінації «Упровадження системи компетенцій у навчальний процес як основи якісної професійної підготовки фахівців вищої освіти», а колектив відзначено дипломом «За вагомий внесок у розвиток  національної освіти».

Високий рівень якості підготовки фахівців у СНУ ім. В. Даля підтверджують національні та міжнародні рейтинги ВНЗ. У 2012 році Далівський університет посів першу сходинку серед класичних вищих навчальних закладів Донбаського регіону за результатами проекту «Національна система рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів» та став лідером за кількома напрямами підготовки серед Луганських вишів у Рейтингу ВНЗ України «Компас». У 2013 році СНУ ім. В. Даля став єдиним вищим навчальним закладом Луганщини, що увійшов до ТОП-20 українських ВНЗ рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities.