СНУ ім. В. Даля урочисто прийме першокурсників третього вересня

У День знань найстаріший університет Луганщини з майже столітньою історією – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля – святкує 50-річчя відкриття денного відділення. Свято урочистої посвяти у студенти відбудеться третього вересня о 8.15 на площі перед Науковою бібліотекою СНУ ім. В. Даля.

На початку студентського життя молодих юнаків та дівчат зустрінуть ректор університету Олександр Голубенко, проректора і почесні гості, серед яких – керівники міста та області, відомі випускники університету. На святі першокурсники Далівського університету отримають від ректора університету символічні залікові книжки та студентські квитки. Новоспечених далівців очікує святковий концерт за участю творчих студентських народних колективів: «Світоч», «Вольниця», «Олімп і Я», «Світанок України», команда університету з фанк-аеробіки.
Цього року до СНУ ім. В. Даля було подано близько 11 тисяч заяв на вступ. За підсумками вступної кампанії близько двох тисяч вчорашніх абітурієнтів стали першокурсниками Далівського університету. Вони розпочинають навчання в найпотужнішому класичному університеті країни з найбільшим спектром напрямів підготовки. СНУ ім. В. Даля було створено в 1920 році як вечірній навчальний заклад, що налічував тільки 132 студента на двох факультетах. За майже столітню історію чисельність студентів виросла до 30 тисяч, а кількість спеціальностей зараз складає 132. З 1962 року в університеті ведеться підготовка студентів на денному відділенні. 20 останніх років історії СНУ ім. В. Даля пов’язані з активним відкриттям гуманітарних напрямів підготовки. Наприкінці 90-х років ректор Олександр Голубенко вперше в Україні використав для модернізації технічного інституту в класичний університет відому в Європі «Аахенську модель».
Зараз Далівський університет має один з кращих професорсько-викладацьких колективів, який нараховує понад 750 кандидатів наук, доцентів і близько 200 докторів наук, професорів. Велику роль у діяльності університету відіграє науково-дослідна робота, яка була та залишається візитною карткою вишу. З 2010 року СНУ ім. В. Даля – єдиний навчальний заклад у Донбасі з найвищим серед університетів світу статусом самоврядного (автономного) дослідницького вищого навчального закладу. За останнім рейтингом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля посідає першу сходинку серед класичних вишів Донбаського регіону.