СНУ ім. В. Даля відкрив свої двері для майбутніх абітурієнтів

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля провів День відкритих дверей, на який зібралися випускники шкіл області, випускники технікумів, майбутні магістри.

Зібравшимся розповіли про особливості вступної кампанії 2016 року. Так, вступна кампанія в цьому році триватиме з 11 по 28 липня. Заяви на вступ подаються тільки в електронній формі. В паперовому вигляді документи до ВНЗ потрібно подавати лише після зарахування. Винятком є особи, які вступають за результатами вступних екзаменів або за співбесідою. Вступники можуть подати до 15 заяв без обмеження кількості вишів. При цьому кількість спеціальностей не повинна перевищувати п’яти. Для кожної з них необхідно визначити пріоритетність. Такі обмеження не стосуються спеціальностей, на яких не передбачається прийом за державні кошти. Вступники можуть подати сертифікат ЗНО тільки 2016 року. Цього року востаннє здійснюватиметься набір на отримання кваліфікації молодшого спеціаліста та спеціаліста. Наступного року відповідно до ЗУ «Про вищу освіту» випускники бакалаврату будуть вступати тільки на магістерські програми підготовки. Студентів прийматимуть  за новим єдиним переліком галузей та спеціальностей. Це європейська норма, яка надасть можливість випускникам ВНЗ змінювати обрані спеціальності  відповідно до кон’юктури ринку праці.

Заступник відповідального секретаря приймальної комісії Галина Антонова розповіла ще про деякі особливості вступної кампанії. Приміром, якщо абітурієнт отримав бюджетне місце, провчився якийсь час і зрозумів, що помилився у виборі спеціальності, то йому, перш ніж перейти на іншу, треба відшкодувати витрачені на нього кошти держави. В тому числі, і стипендію. Тому до вибору спеціальності треба ставитися дуже відповідально. Починати навчання краще ближче до дому, а вже після отримання кваліфікації бакалавра можна продовжувати навчання в іншому місці або країні.

За оцінкою ректора СНУ ім. В. Даля Ольги Поркуян, цього року на День відкритих дверей прийшло більше зацікавлених молодих людей і батьків. Люди вже знають, що університет переїхав до Сєвєродонецьку.  Крім того, наявні в університеті спеціальності повністю покривають усі потреби абітурієнтів при виборі майбутньої професії.