СНУ ім. В. Даля відвідав журналістський „десант”

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля відвідала делегація журналістів-учасників заключного етапу всеукраїнського конкурсу „Українська мова – мова єднання”. У складі делегації були працівники ЗМІ зі всіх куточків України, а також Росії, Білорусії, Молдови, Придністров’я. Журналістську делегацію привітав співом народний колектив сучасної естрадної пісні „Світанок України” (керівник Анжела Малуша). Перший проректор університету професор Михайло Смирний поздоровив гостей з Днем журналіста і розповів про Далівський університет. „Наш університет дуже виріс за свої 87 років, – сказав він. – Усе починалося з технікуму, який випускав інженерів-техніків. Сьогодні тут навчається 34 тисячі студентів, ведеться підготовка за 54 напрямами зі 140, які є в Україні. Збільшилася кількість молодих докторів наук – до 40 років, серед кандидатів наук таких – 30 відсотків. Ми поступово вводимо державну мову у навчання студентів. На цей час вже 90 відсотків дипломів виконуються українською мовою”. Гості подарували університету диски з українськими піснями різних частин країни, козацькими піснями в сучасній обробці, історією України та власні твори. Журналісти відвідали студентський навчально-виховний центр „Україна і світ”. Цей музей створений студентами разом з науковцями. На стендах представлено експонати про становлення України як держави. Це книжки, ікони, рушники, фотографії і багато іншого. „Центр створено так, щоб кожен мав можливість зробити свої висновки без сторонньої підказки”, – зауважив помічник директора студентського навчально-виховного центру „Україна і світ” Микола Чурсін. Перший проректор Михайло Смирний подарував гостям від університету чотирьохтомний словник Володимира Даля, який був надрукований до 230-річчя Козака Луганського. Голова оргкомітету конкурсу „Українська мова – мова єднання” Юрій Работін залишив від усієї делегації теплий запис у гостьовій книзі центру.