СНУ ім. В.Даля відзначить День Соборності України

До Дня Соборності України у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбудеться “круглий стіл” “Єднання заради Незалежності”. Захід пройде в онлайн-режимі з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.

За півтори години на засіданні між викладачами та студентами вишів планується обговорення консолідації суспільства навколо ідеї єдності держави, процесу виховання у громадян патріотизму та гордості за героїчне минуле і сьогодення Українського народу. Учасники звернуть увагу на актуальність українських державотворчих традицій, поглиблять знання про події Української революції 1917 – 1921 років як важливого досвіду державотворення, своїми доповідями сприятимуть формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості на сучасному етапі.

Нагадаємо, що в 2016 році Україна відзначатиме 25-річчя незалежності. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України, що був схвалений Всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік – 22 січня 1919 року – на Софійському майдані в Києві відбулося об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в одну державу. Упродовж багатьох десятиліть Акт злуки 22 січня 1919 року залишається символом віри, ідейним імперативом боротьби за незалежну, соборну державу.