СНУ ім. В.Даля відзначив 95 річницю з дня створення

Один із перших евакуйованих університетів із Луганська – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля – 27 березня відзначив у новому місті розташування (Сєвєродонецьк) своє 95-річчя.

«Прийміть мої щирі привітання з 95-ою річницею одного з найбільших вищих навчальних закладів України – Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт в привітанні до колективу університету з нагоди ювілею. – Сьогодні ми пишаємося досягненнями вашого славнозвісного колективу і тими фахівцями, яких підготував і готує виш за 130 спеціальностями гуманітарної, економічної, природничої, інженерно – технічної, високотехнологічної сфер знань».
Традиційно в день народження університету керівники структурних підрозділів зібралися на урочисте засідання Вченої ради університету. Підбиваючи підсумки роботи колективу, особливо за складний поточний навчальний рік, ректор університету професор Олександр Голубенко відзначив, що перед колективом стоїть велике завдання, сформульоване у «Комплексній Програмі розвитку університету на 2013-2020 роки» – «наближення Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля до рівня кращих європейських університетів, які орієнтовані на кадрову підготовку конкурентоспроможних на глобальному ринку фахівців, наукове забезпечення і розробку нової техніки і технологій для ресурсоефективної економіки».
В святковий день привітали колектив університету з 95-річчям заступник Луганської ОДА Ольга Лішик та заступник міського голови Сєвєродонецька Олександр Ольшанський. «За 95 років ваш університет став тією необхідно структурою, яка відіграє важливу роль в просуванні нових поглядів і досягнень в сфері науки і техніки, – наголосив у привітанні Олександр Ольшанський. – Навіть багато випускників нашої міської ради, яким випала честь навчатися у вас, з вдячністю згадують викладачів, які не тільки навчали, але й були вірними помічниками. Бажаємо вашому дружньому колективу плідної роботи, оптимізму, невичерпної енергії, щоб і надалі успіхи університету прославляли нашу державу і служили на благо розквіту України».
Ректор університету вручив науково-педагогічним працівникам університету державні відзнаки МОН України. Зокрема, нагрудним знаком «Відмінник освіти» нагороджені перший проректор Дмитро Марченко та проректор з наукової та міжнародної роботи Ольга Поркуян, а також Почесною грамотою МОН України відзначено начальника навчального відділу Юрія Тищенко. За вагомий внесок у розвиток освіти та університету, а також з нагоди 95-річниці з дня створення вишу, викладачі та співробітники були відзначені подяками департаменту освіти і науки Луганської ОДА, міського голови Сєвєродонецька, а також ректора СНУ ім. В.Даля.
Традиційно, до Дня народження університету за вагомий внесок у розвиток наукових та культурних зв’язків університету Вчена рада присуджує звання «Почесний доктор СНУ ім. В.Даля» вченому зі світовим ім’ям. Цього року цього звання удостоєний завідувач кафедри «Логістики та промислового транспорту» Сілезського технічного університету (Польща) Олександр Сладковський. Також звання «Почесний доктор СНУ ім. В.Даля» присуджено Заслуженому винахіднику України професору СНУ ім. В.Даля Михайлу Смирному.
«Кожен з нас багато що пережив, багато втратив, та, незважаючи на це всі ми, знайшли в собі сили почати жити, та відновлювати свій університет. Щиро вдячний кожному члену нашого колективу за вірну працю, мужність, згуртованість, силу та незламність духу, яку ви проявили в цих жорстких умовах, – підкреслив ректор університету професор Олександр Голубенко. – Хочу також побажати у день ювілею, з почуттям глибокої вдячності, всім Вам творчої активності, душевної гармонії, невичерпного інтересу до життя та успіхів у професійній діяльності».
Незважаючи на складності, що постали перед університетом, наразі СНУ ім. В.Даля залишається активним членом дев’яти міжнародних освітніх асоціацій, таких, як Велика хартія європейських університетів (м. Болонья, Італія), Міжнародна асоціація університетів (м. Париж, Франція), Європейська асоціація університетів (м. Брюссель, Бельгія). Крім того, виш має близько 130 угод із закордонними навчальними закладами, науково-дослідними та іншими організаціями з 30 країн світу. За підсумками минулого року в університеті реалізована та продовжується робота з багатьох міжнародних програм. Зокрема, «Erasmus+», «Erasmus Mundus», «Mobility International USA» (з питань інклюзивної освіти), «Програма Фулбрайт в Україні», Hermes тощо.
У січні цього року університет за підсумками рейтингу вищих навчальних закладів області та обласних центрів України згідно інформаційно-освітнього ресурсу «Освіта.ua» посів перше місце серед вищих навчальних закладів Луганської області та й досить високі позиції в цілому по Україні.

З 2014-2015 навчального року наказом Міністерства освіти і науки України № 1132 враховуючи складну суспільно-політичну ситуацію на Сході України ВНЗ переміщено до міста Сєвєродонецьк із зміною юридичної адреси. Незважаючи на те, що кількість працюючих в університеті у 2014-2015 навчальному році зменшилась, університет зберіг головне – колектив науковців-професіоналів. У цьому році у СНУ ім. В.Даля налагоджена та успішно діє розгалужена система дистанційної освіти, що охоплює всі освітні програми. Цього ж навчального року пройшла реорганізація структурних підрозділів шляхом їх укрупнення. Однією з найголовніших матеріально-технічних проблем вишу є втрата наукової бібліотеки, що нараховувала понад мільйон примірників. Однак, навіть в цих умовах ведеться робота з відновлення фонду.

У січні цього року університет за підсумками рейтингу вищих навчальних закладів області та обласних центрів України згідно інформаційно-освітнього ресурсу «Освіта.ua» посів перше місце серед вищих навчальних закладів Луганської області та й досить високі позиції в цілому по Україні.