СНУ ім. В.Даля відзначив День Соборності з двома вишами України

До Дня Соборності України Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля ініціював проведення “круглого столу” “Єднання заради Незалежност” в онлайн-режимі з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.

У першому включенні заходу учасники привітали один одного з Днем Соборності не тільки словами, а й виступами своїх творчих колективів. Від ПНУ ім. В.Стефаника виступив вокальний ансамбль «Гуцулочки Карпат», від ЧНУ ім. Ю.Федьковича зіграли тріо бандуристів, а від СНУ ім.В.Даля було мистецьке привітання від студентів університету і учениці 4 класу колегіуму при Києво-Могилянській академії Поліни Климко.

Далі у включеннях виступали викладачі кожного з трьох університетів. З Івано-Франківська виступили доктор історичних наук, професор Василь Марчук, доктор історичних наук, професор Сергій Адамович та кандидат політичних наук, доцент Наталя Голубяк. З боку Чернівців прозвучали промови проректора з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу, доктора історичних наук, професора Тамари Марусик, доктора політичних наук, професора Наталії Ротар, Почесного консула Австрії в Чернівцях, кандидата історичних наук, доцента Сергія Осачука, декана факультету історії, політології і міжнародних відносин, доктора історичних наук, професора Олександра Добржанського, а також студентки 4 курсу Альони Колодій.

Від СНУ ім. В.Даля виступили проректор з науково-педагогічної роботи та гуманізації навчально-виховного процесу, доктор політичних наук, професор Галина Щедрова, кандидат історичних наук, доцент Олена Сапицька, кандидат політичних наук, доцент Людмила Павлова та студент 3 курсу спеціальності «Історія» Степан Золотар.

«Сьогодні це одне із важливіших свят, оскільки ми єднаємося заради незалежності, заради наших дітей, майбутнього нашої вільної соборної України, – привітала всіх з Днем Соборності України проректор СНУ ім. В.Даля професор Галина Щедрова. – Для нас – внутрішньо-переміщеного вузу – це не просто слова. Соборність проходить крізь наші серця і душі. Ми пишаємося громадянами, які не шкодують не тільки своїх сил і здоров’я, а навіть життя, і зараз в цьому конфлікті беруть безпосередню участь за визволення тих територій, які є тимчасово окупованими».

За підсумками проведеного «круглого столу» «Єднання заради Незалежності» учасники дійшли до висновку, що потрібно зосередити зусилля, щоб не втрачати безцінний досвід державотворення, який почався ще у 1919 році при складенні акту злуки Сходу і Заходу УНР. Також необхідно виконувати місію формування інформаційного суспільства, щоб не було перепон на шляху державотворення, подолати стереотипи, штампи заради виховання справжніх патріотів України та бути дійсно єдиними і непереможними. Університети вирішили і надалі проводити спільні науково-практичні та виховні заходи і спрямовувати їх рекомендації органам державного управління та громадським організаціям щодо сприяння укріпленню державотворення.

Нагадаємо, що співробітництво між СНУ ім. В.Даля, ПНУ ім. В.Стефаника та ЧНУ ім. Ю.Федьковича відбувається всі роки незалежності. Вони спільно проводять наукові, виховні заходи та акції «Схід і захід разом», «круглі столи», науково-практичні конференції, захисти наукових робіт, наукові конкурси з політології та історії тощо.