СНУ ім. В.Даля виповнюється 96 років

Один із старіших університетів Донбасу – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля – 27 березня відзначає своє 96-річчя. До цієї дати в університеті проведено традиційний щорічний конкурс «Міс та містер університету» та заплановане урочисте засідання Вченої ради, де будуть відзначені кращі наукові досягнення вчених університету.

Загалом вже півтори роки (з жовтня 2014 року) навчальний заклад розміщується у місті Сєвєродонецьк. За цей час колектив повністю відновив навчальний процес, більшість освітніх та наукових напрямків, розширив міжнародне співробітництво. Наразі університет удосконалює матеріально-технічну базу завдяки декільком грантовим угодам. Зокрема, найбільший з них вартістю 529 тисяч євро – проект «Відновлення функціонування евакуйованого до м. Сєвєродонецьк Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (Луганська область)» – фінансується Європейським Союзом. Він дозволяє забезпечити нормальні умови проживання, навчання та роботи для переселенців-студентів та співробітників.

Напередодні річниці колектив отримав вищу оцінку своєї роботи на Міжнародній виставці «Сучасні навчальні заклади». Серед переміщених вузів – СНУ ім. В.Даля єдиний отримав на виставці Гран-Прі «Лідер науково-технічну діяльність». За активну присутність науковців університету у наукометричній базі Scopus виш відзначений Сертифікатом «За якість наукових публікацій». Також СНУ ім. В.Даля відзначений Золотою медаллю у номінації «Психологічна підтримка дітей та молоді, що знаходяться в складних ситуаціях». Колектив університету окремо відзначено Почесним дипломом «За мужність і самовіддачу в збереженні творчих надбань вітчизняної освіти в умовах військової агресії».

Наразі СНУ ім. В.Даля залишається активним членом дев’яти міжнародних освітніх асоціацій, таких, як Велика хартія європейських університетів (м. Болонья, Італія), Міжнародна асоціація університетів (м. Париж, Франція), Європейська асоціація університетів (м. Брюссель, Бельгія). Крім того, виш має близько 130 угод із закордонними навчальними закладами, науково-дослідними та іншими організаціями з 30 країн світу. За підсумками минулого року в університеті реалізована та продовжується робота з багатьох міжнародних програм. Зокрема, «Erasmus+», «Erasmus Mundus», «Mobility International USA» (з питань інклюзивної освіти), «Програма Фулбрайт в Україні», Hermes тощо.