СНУ ім. В. Даля визнано провідним університетом гірничого профілю

На міжнародній науково-практичній конференції «Форум гірників-2007» факультет гірничої справи і транспорту (м. Антрацит) Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля переміг у номінації «провідні університети гірничого профілю». У роботі форуму брали участь представники України, Росії, Польщі, Чехії, Угорщині, Германії. Гірники-практики та теоретики обговорювали перспективи розвитку вугільної промисловості. «Приємно, що вже на п’ятому році роботи Антрацитівський факультет поділив номінацію з Криворізьким технічним університетом. Це означає, що весь цей час ми працювали, розуміючи, що наш обов’язок – вирішувати проблеми навчання студентів гірничої спеціальності», – розповів завідувач кафедри гірничої справи професор Петро Должиков. На кафедрі працює 5 професорів та 12 доцентів. Висококваліфікований викладацький склад забезпечує якісне навчання майбутніх гірників. Студенти займаються в спеціалізованих аудиторіях, лабораторіях. Підготовка ведеться за індивідуальною програмою. Всі студенти факультету проходять виробничу практику вже з першого курсу навчання, як денного, так і заочного відділення. Підприємство ДП «Антрацит» не тільки виплачує заробітну плату усім практикантам, але й з часом забезпечує постійним місцем роботи. Технологи шахт безпосередньо беруть участь в навчанні студентів. «Ми спілкуємося з колегами, науковцями, дізнаємося щось нове, працюємо над новими темами, проблемами. Те, що ми робимо, потрібно не тільки вугільний промисловості, а й перш за все студентам, майбутнім інженерам та гірникам, які далі й будуть розвивати те, що починаємо ми, – зазначив Петро Должиков. – Тому ми стоїмо в одному ряді університетів: Донецьким, Алчевським, Криворізьким, Дніпропетровським. В країні більше ніхто не готує гірничих інженерів». Факультет гірничої справи і транспорту Далівського університету проводить профоріентаційну роботу з учнями антрацитівських шкіл. Петро Должиков у середній школі №9 керує науково-технічним кружком. Двом відмінникам він особисто виплачує стипендію. На факультеті багато уваги приділяють науково-дослідницькій роботі. Щорічно підготовлюють 4-5 монографій та учбових посібників, за якими і навчають студентів.