СНУ ім. В.Даля зберігає лідерські позиції в рейтингу університетів

Вслід за рейтингом внз «Компас» вийшов традиційний рейтинг «Топ-200 Україна». Результати рейтингу двохсот кращих університетів «Топ-200 Україна» опубліковані в газеті «Дзеркало тижня» № 22 (802) 12 – 18 червня 2010. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля зайняв 27 позицію.

Виконавцем проекту виступила кафедра ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз і інформатика» (Україна) на підставі меморандуму, укладеного між цією кафедрою і центром ЮНЕСКО СЕПЕС. За інформацією «Дзеркала тижня», діяльність вишу визначалася за спеціально розробленою методикою за допомогою інтегрованого індексу рейтингової оцінки, який включає якість освіти, науково-педагогічний потенціал і міжнародне визнання. Цього року було зменшено вагові категорії по таким показникам, як кількість академіків та членів-кореспондентів НАНУ, масштаб вузу. Акцент було зміщено в бік визнання вузів на міжнародній арені.

Якщо проаналізувати рейтинг за останні три роки, то можна побачити, що позиції лідерів не змінюються. Далівський університет у порівнянні з минулим роком покращив позиції в рейтингу на один пункт. Якщо дивитися на показники, то лідерство за одним критерієм піднімає вуз в загальному списку, так наприклад, за якістю науково-педагогічного потенціалу – 5,9 Луганський державний університет імені Т.Шевченко займає 21 місце. Хоча показник Східноукраїнського національного університету імені Владимира Даля – 8,3 бал. А цей показник, до речі, визначає відповідь на питання «хто викладає?» і, по суті, є ілюстрацією якості кадрового складу вузу. При цьому за сумою показників рейтингу загальний розрив складає близько 3,7%. Виключно якісні характеристики при підрахунку рейтингу не характеризують повну картину за трьома заданими критеріями, і значно зміщують показники. Індикатори, які «наповнюють» дані критерії, мабуть, підлягають істотному доопрацюванню. Крім того, в один список увійшли і спеціалізовані і класичні вузи і дослідницькі, які зіставленню не підлягають.

Різні методики рейтингів при всій різноманітності критеріїв не зміцнюють в цілому лідируюче положення Далівського університету в нашому регіоні: за рейтингами «Компас-2010» Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля ввійшов в десятку кращих вузів України, посівши сьоме місце. В регіональному рейтингу цього ж проекту Далівський університет єдиний з Луганських вузів ввійшов в п’ятірку кращих вищих навчальних закладів Східного регіону.