СНУ ім. В. Даля зібрав священослужбовців усіх конфесій обговорити розвиток духовної культури молоді

За ініціативою філософського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся семінар священослужбовців 15 конфесій на тему «Шляхи духовної освіти в Луганській області». Науковців Далівського університету хвилює духовний стан суспільства. Тому вони і вирішили зібрати священослужбовців, щоб разом збалансувати стан духовної культури суспільства. Найактивніше вони дискутували про те, як позбутися низького рівня етики у молоді. «Наші науковці зіштовхнулись з тим, що молодь не думає про своє майбутнє, – розповіла декан філософського факультету професор Вікторія Суханцева. – Ми проводили опитування, щоб дізнатися у молоді, в чому сенс життя. Відповідь дали одиниці. Час масової культури минув, духовну культуру можна прищепити лише індивідуально. Це довгий та кропіткий процес, штучна робота. Проте, результат того вартий». На семінарі говорили про те, що тільки разом, тільки об’єднавши зусилля науковців та священослужбовців всіх конфесій можна протистояти факторам, які руйнують духовну культуру суспільства. Учасники семінару підняли питання необхідності знайомства молоді з релігіями з середини, від першоджерела. Далівці постійно відвідують храми, служби священнослужителів різних конфесій, знайомляться з обрядами, дістають знання, які їм стануть у нагоді у їх подальшому житті. На семінарі обговорювали деталі подальшого співробітництва університету зі священослужбовцями. «У цьому році ми будемо проходити процедуру лицензування нової спеціальності, – відзначила професор Вікторія Суханцева. – Попередня її назва – «Богословіє та теологія». Такої спеціальності в нашому регіоні немає. Проте вона необхідна, щоб сприяти покращенню духовної культури Луганщини». Навесні цього року планується провести міжнародну конференцію, у якій візьмуть участь представники університетів та священослужбовців усіх конфесій з Західної та Східної Європи, СНД. Вона буде присвячена листу Апостола Петра, який об’єднав усі конфесії.