Print

СНУ ім. В. Даля значно покращив свої позиції у рейтингу Webometrics

 

СНУ ім. В. Даля на 66 позицій покращив cвій показник у рейтингу від Webometrics у порівнянні зі своїм показником, що був опублікований у липні 2018 року, і увійшов у трійку кращих за цим рейтингом університетів, переміщених з Луганської і Донецької областей.

Рейтинг оприлюднюється кожного року у липні і січні. Його складає Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC) при Міністерстві науки та інновацій Іспанії.

Опубліковано новий рейтинг Webometrics

За останніми змінами, пов’язаними із удосконаленням алгоритму обрахунку Інтернет-цитувань, розробники рейтингу враховують такі показники:

Presence (Присутність) – кількість сторінок у домені установи (враховуються всі піддомени та типи файлів, у тому числі й у форматі PDF) відповідно до даних Google (5%);

Visibility (Видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на веб-сторінки університету, яка розраховується за допомогою сервісу аналізу зовнішніх посилань Ahrefs.com та системи аналізу посилань для пошукової оптимізації та маркетингу в Інтернеті Majestic (50%);

Transparency (or Openness) (Прозорість, або Відкритість) – кількість цитат топ-авторів установи за Google Scholar Citations (попередній рейтинг за цим показником було опубліковано в грудні 2016 року) (10%);

Excellence (or Scholar) (Якість, або Науковість) – кількість статей науковців, які працюють в університеті, що входять до кращих 10% найбільш цитованих у 26 дисциплінах за розрахунками Scimago (35%).

Рейтинг Webometrics оцінює більше 24 тис. ВНЗ світу (в тому числі й 323 українських) та укладається з 2004 року однією з найбільших наукових установ Європи – Національною дослідницькою радою Іспанії.

Результати чергового січневого рейтингу університетів світу Ranking Web of Universities від Webometrics за рівнем їх присутності в мережі  можна переглянути тут.

За твердженням авторів, рейтинг Webometrics, за допомогою незалежних веб-індикаторів та науково обґрунтованій моделі опосередковано оцінює усі складові діяльності вишу: наукову, навчальну, культурну, соціальну, спортивну тощо. Це відрізняє цей рейтинг від інших Інтернет-рейтингів.