Print

Співпраця СНУ ім. В.Даля з європейським молодіжним фондом Ради Європи

 

В рамках проекту «Табір миру: українська молодь будує діалог», що реалізується ГО «Центр євроініціатив» (м. Суми) в рамках «Є-Дія» в партнерстві з ГО Фундація "Простір" (м. Cєвєродонецьк), ГО КІПЦ «Євроклуб» (м. Кременчук) та ГО ВІПЦ «Креатив» (м. Вінниця) за фінансової підтримки Європейського молодіжного фонду Ради Європи студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля після перебування в мальовничому котедж-парку «Славна» поблизу м. Охтирка Сумської області повернулись до м. Сєвєродонецьк та розробили п’ять власних ініціатив направлених на побудову миру та діалогу. Чотири з них були підтримані конкурсною комісією (що передбачає матеріальну та консультаційну підтримку від команди проекту) та будуть реалізовані протягом травня місяця.

Перший з таких міні-проектів – ініціатива «Зелений пікнік» – спрямована на підвищення згуртованості окремих представників (представниць) ВПО та місцевої громади, посилення діалогу між викладачами і студентами Університету та на благоустрій території як крок для побудови миру з природою. В рамках цієї ініціативи координатор Анастасія Гаврішків, Валентина Лісаконова, Павло Омельчак та Ольга Нікітіна об'єднали в нестандартній неформальній обстановці понад п’ятдесят осіб з числа внутрішньо переміщених осіб і представників місцевої громади, які працюють та навчаються в одній установі та здійснили роботи з благоустрою території університетського парку.

Перед цим учасники ініціативи двічі зустрілися (10 та 11 травня), щоб поміркувати, яким чином вони бачать перетворення території університетського парку, висловитися та, попрацювавши в «змішаних» групах, представити свій спрощений план ділянки парку, яку вони хочуть прикрасити або змінити. В процесі обговорення та узгодження представлених проектів, учасники прийняли один спільний варіант і разом закупили необхідні рослини.

В суботу 13 травня учасники ініціативи висадили кущі клематиса та жимолості кучерявої навколо критого павільйону в університетському парку (відкрита студія «Примирення» була створена ГО «Фундація «Простір» в рамках проекту «Створюємо разом» за результатами навчальних візитів по обміну досвідом за підтримки ПРООН «Діалог: соціальна єдність для вирішення проблем громад за принципом «знизу до гори»).

Після спільної роботи учасники ініціативи «Зелений пікнік» зробили невеличкий пікнік та обговорили, чи кожен зміг довести свою думку до інших, чи був він почутий, чи об’єднання в нестандартній неформальній обстановці та спільна праця допомогли налагодити порозуміння та діалог. Саме активна діяльність молоді щодо побудови діалогу дають надію на мир та впевненість у майбутньому!