Співробітники кафедри легкої і харчової промисловості Далівського університету перемогли на Всеукраїнському конкурсі з винаходів

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля на Всеукраїнському конкурсі «Винахід-2008» виборов перемогу в номінації «Кращій винахід 2008 року у Луганській області» за патент №34479 «Електросоковижималка», автори якого співробітники кафедри легкої і харчової промисловості професор Віктор Шаповалов і аспірант Яків Нежинський.

На участь в конкурсі було подано близько 200 заяв. Патент Далівського університету не тільки вийшов у другий тур, але й у фіналі був визнаний найкращим у своїй номінації, бо запропонована конструкція електросоковижималки має практичну цінність і наукову новизну.

Розроблена конструкція – це один з адаптерів для малогабаритного гнучкого агрегату з переробки харчових і кормових продуктів. Завдяки розробленому і запатентованому адаптеру було добавлено ще одну з технологічних операцій. Загалом електросоковижималка може виконувати десять дій, таких як подрібнення, сушіння, змішування та інші види операцій з переробки харчових і кормових продуктів.