Спрощено правила зарахування на екстернат для жителів непідконтрольних територій та лінії зіткнення

Нова редакція Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах (Наказ МОН від 13 березня 2017 року № 369) була затверджена з метою спрощення отримання загальної середньої освіти  жителями тимчасово непідконтрольних Україні територій. Їх включено до переліку осіб, що можуть здобути загальну середню освіту в формі екстернату.

Положення надає більше можливостей для дітей, що навчаються на лінії зіткнення та не мають умов для нормального отримання освіти.

Відтепер особи, що жили або проживають на непідконтрольних територіях Донбасу або в населених пунктах на лінії зіткнення, зможуть подавати заяви упродовж усього календарного року. Прийом заяв про зарахування на екстернат починається з 1 вересня. Жителі цих територій також отримали можливість надсилати скан-копію заяви електронною поштою чи факсом.

Крім того, особисто заяву може подати неповнолітній, що виїхав із неконтрольованої території або з населеного пункту на лінії зіткнення у супроводі родичів або будь-яких інших повнолітніх осіб, які не є його законними представниками.

Рішення про зарахування на екстернат ухвалюватиме керівник навчального закладу. Погодження з місцевим органом управління освітою не потрібне.

Учень, що здобуває освіту екстерном, відтепер має право отримати одночасно документи про початкову, базову, повну загальну середню освіту.

Для подальшого вступу дітей з непідконтрольних та окупованих територій до українських ВНЗ в Положенні прописаний механізм засвідчення рівня знань.

Згідно з Положенням для отримання документів про базову освіту достатньо здати річне оцінювання за скороченим переліком предметів (українська мова та література, історія України, географія України, правознавство) та державну підсумкову атестацію. Щоб отримати атестат про повну загальну середню освіту, потрібно пройти річне оцінювання та державну підсумкову атестацію повністю.

З 2016 року для вступу осіб вищезазначених категорій до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за спрощеною системою працює освітній центр «Донбас-Україна». Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись за телефоном +38(050)959-79-08, надіславши листа на електронну пошту Приймальної комісії: call.snu.edu@gmail.com, або звернувшись до онлайн консультації у VK.