Print

Спрощено процедуру вступу до вузів абітурієнтам із зони АТО

 

Відповідний закон № 1114-VII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на отримання освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції" підписав Президент України . Цей закон дозволяє особам, які проживають в зоні АТО, вступати в переміщені ВНЗ і ВНЗ, розміщені на території проведення АТО без ЗНО.

 

Таким чином, підписаний закон забезпечує доступність якісної освіти для дітей Донецької і Луганської областей. Крім того, в ньому йдеться про підтримку переміщених з тимчасово окупованих територій вищих навчальних закладів.

 

Так, держава зобов'язується створити додаткові можливості з прийому на навчання до вищих навчальних закладів, при здачі підсумкових іспитів і отримання атестата про повну загальну середню освіту для осіб, які проживають в зоні АТО. Крім того, тепер щоб вступити до евакуйованих із зони АТО або тимчасово окупованих територій вищих навчальних закладів, абітурієнтам потрібно лише здати вступні іспити на конкурсній основі.

 

"Закон спрямований на створення державою додаткових можливостей з прийому на навчання до вищих навчальних закладів, при проходженні державної підсумкової атестації та отримання документа державного зразка про повну загальну середню освіту для осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення). Зазначені особи отримають можливість вступати до вищих навчальних закладів, які були евакуйовані з зони проведення антитерористичної операції і тимчасово окупованої території, а також в ті вищі навчальні заклади, які розташовані на території Луганської та Донецької областей, де здійснюють свої повноваження обласні цивільно-військові адміністрації, за умови здачі тільки вступних іспитів на конкурсній основі", – йдеться на офіційному сайті глави держави.

 

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування, і вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності.