Студент-далівець Максим Скляр став чемпіоном світу

Студент юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Максим Скляр переміг на Міжнародному Кубку Канадзави з годзю-рю карате-до (The Open International Kanazawa Cup). Змагання проходили в місті Одеса, де брали участь представники США, Японії, Росії, Греції, Киргизстану та ін. Максим Скляр виборов 1 місце в категорії 16-17 років – шобу санбон (рахунок ведеться до 6 балів), 1 місце в категорії 16-17 шобу іпон (рахунок до 2), 2 місце 16-17 років – ката (виконання технічної бази) та 2 місце в категорії 18-19 – ката. Усі перемоги зараховано до особистого заліку луганського каратиста. Максим Скляр пройшов атестацію на Дани. Виступ тривав декілька годин. Йому потрібно було показати свою техніку, майстерність, теоретичні та практичні знання, перемогти в боях куміте. Максиму все це вдалося продемонструвати відмінно. Він отримав 2 Дан, який підтверджують спеціальні дипломи та сертифікати, визнані у всьому світі. Приймали виступ інструктори Міжнародної федерації Шотокан Карате-До (Shotokan Karate-Do International Federation) з Японії – президент SKIF канчо Хіракадзу Канадзава (10 Дан), головний інструктор SKI Great Britain та SKI European Federation ханши Широ Асано (9 Дан), головний інструктор International Divisio сенсей Манабу Муракамі(7 Дан). Президент SKIF канчо Хіраку Канадзава провів семінар, на якому розбиралась технічна база з куміте, докладніше розглядали прийоми. „Деякі учасники Кубку приїхали просто, щоб подивитися на такого майстра, як Канадзава, адже в Україні він лише вдруге. Для багатьох каратистів це означає доторкнутися до першоджерела, дізнатися більше про „шлях пустої руки” (годзю-рю карате-до),- відзначив Максим Скляр. – Я дуже вдячний своїм батькам та Далівському університету за те, що вони завжди підтримували та вірили в мене. Вони розуміють те, що спортсмен повинен бути практиком, а не теоретиком.” Максим Скляр займається східними єдиноборствами з 7 років. З 14 – тренерською діяльністю. Керує спортклубом – „Олімпієць”. У нього займається 8 дітей, серед яких вже є чемпіони Європи.