Студент-далівець знову визнаний найсильнішим юнаком у світі

Студент факультету систем рейкових комунікацій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Дмитро Семененко посів перше місце на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед юніорів і поставив рекорд України у своїй віковій категорії. У Діми це вже друга перемога світового масштабу.

Змагання проходили в Канаді і зібрали понад 300 спортсменів з 30 країн. Дмитро виступав у складі збірної команди України і боровся у ваговій категорії до 105 кілограм. Він став першим серед юніорів у сумі триборства і окремих рухах – присіданні зі штангою та жимі лежачи. Загалом на змаганнях Дмитро «зібрав» 970,5 кілограм. З них 400,5 – присідання, 250 – жим і 320 – тяга штанги.

«Акліматизація та зміна часових поясів не в кращий бік відобразилися на Дімі, та й судді турніру явно були не на нашому боці. Вони зарахували спортсмену в присіданні не 410 кілограмів, як було насправді, а всього лише 400,5, – вважає Заслужений тренер України з пауерліфтингу, доцент кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля, кандидат біологічних наук Сергій Галій. – Але, не дивлячись на всі перепони, Діма своєю завзятістю та цілеспрямованістю зміг домогтися перемоги. І навіть із заниженими оцінками в тому ж присіданні він зміг поставити рекорд світу, Європи та України серед юніорів та рекорд України серед чоловіків».Дмитрий Семененко с тренером Сергеем Галлием

У самого Діми враження про поїздку залишилися позитивні. Турнір, на його думку, був проведений на найвищому рівні. Зараз Діма готується до Чемпіонату України, який відбудеться в лютому 2012 року. В цих змаганнях він уже буде виступати в дорослій віковій категорії.

Нагадаємо, що Дмитро Семененко є багаторазовим переможцем і призером юніорських чемпіонатів не тільки Україні, а й світу. З 2003 року він постійно перемагав на змаганнях обласного та всеукраїнського масштабів. За його плечима перемоги на чемпіонатах Європи серед юніорів з пауерліфтингу. А в 2009 році далівець вперше став найсильнішим юнаків у світі, перемігши на Чемпіонаті світу. Діма тренується у Клубі силових видів спорту кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля. Наставниками Діми є Заслужений тренер України з пауерліфтингу, доцент кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля, кандидат біологічних наук Сергій Галій і доктор біологічних наук, професор Валентин Ляпін.

Підготувала: Наталія Вергуненко