Студент СНУ ім. В. Даля – чемпіон світу з жиму лежачи

Студент першого курсу Інституту транспорту і логістики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Андрій Балуков став чемпіоном світу з жиму лежачи серед юнаків (World Men’s Bench Press Championships).

На Чемпіонат світу, що проходив у місті Ротбі (Данія), з’їхалося близько 300 найсильніших спортсменів з 30 країн. Організатором змагань виступила Міжнародна федерація пауерліфтингу (International Powerlifting Federation). Традиційно силачі-пауерліфтери боролися за перемогу у категоріях «Чоловіки», «Жінки», «Юніори», «Юніорки», «Юнаки» і «Дівчата» (до 18 років), а також були розділені на групи за власною вагою.

Андрій Балуков виступав у категорії «Юнаки» до 83 кг. У цій ваговій категорії у далівця було три спроби. Запекла боротьба за «золото» чемпіонату йшла до останнього підходу. Головним суперником далівця був представник команди Російської Федерації Владислав Герасімов. Хлопці підкорили однакову вагу – 192,5 кг, проте за співвідношенням піднятої ваги до власної Андрій обійшов Володислава та здобув перемогу.

«Для мене це перші змагання такого високого рівня, а своїй перемозі я завдячую тренерському колективу Далівського університету, – поділився враженнями Андрій. – З професійним тренером все дається легко. Також я дуже вдячний своїм рідним та близьким за велику моральну підтримку».

Андрій Балуков займається пауерліфтингом під керівництвом викладачів кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля Дмитра Семененка та Сергія Галія вже близько чотирьох років. До цього хлопець надавав перевагу ігровим видам спорту та єдиноборству. Зокрема, декілька шкільних років він присвятив заняттям футболом. Найбільш значущих спортивних висот далівець досяг за останній рік. Зокрема, у грудні 2013 року він став чемпіоном України з пауерліфтингу серед студентів вищих навчальних закладів та встановив національний рекорд серед юнаків у вправі «жим лежачи», взявши вагу у 192,5 кг. А навесні цього року здобув перемогу на Чемпіонаті України з жиму лежачи серед юнаків.

Підготувала: Наталія Сорокіна