Студент СНУ ім. В. Даля став найсильнішим юнаком світу

Студент третього курсу факультету електротехнічних систем Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Олександр Колосков переміг  у Чемпіонаті світу з пауерліфтингу та жиму лежачи 2012 за версією WPA (WPA RAW 2012 Powerlifting & Bench Press Champ).

До Луцьку, де проходив чемпіонат, з’їхалося більше 350 найсильніших чоловіків та жінок з України, Німеччини, Росії, Молдови, Польщі, Азербайджану, Казахстану, Італії та інших країн світу.  Пауерліфтери боролися за перемогу у всіх вагових та вікових категоріях протягом чотирьох днів.

Олександр Колосков змагався за золоту медаль ще з сімома спортсменами Аматорського дивізіону у віковій категорії 20-23 роки та ваговій категорії до 82,5 кг. Вага у 150 кілограмів у вправі «Жим лежачи» принесла йому жадану перемогу.  Також далівський силач посів перше місце у підрозділі «Military», де за звання найсильнішого боролися представники міліцейських та пожежних загонів.

Спортсмен зазначив, що підготовка до чемпіонату була для нього дуже важкою, тому що за місяць до змагань він отримав травму. Але це не завадило йому наполегливо тренуватися, адже студент впевнено крокував до своєї мети – посісти перше місце.

«Я їхав за золотою медаллю, тому  перемога не стала для мене несподіванкою, – розповів далівець. – Проте це перше місце я розцінюю як особисте високе досягнення».

Зазначимо, що в березні 2012 року Олександр здобув перемогу у вправі «Триборство» та отримав срібну медаль у вправі «Жим лежачи» на  Відкритому Чемпіонаті  WPAU 2012 з пауерліфтингу та жиму лежачи. Саме ці нагороди стали для студента перепусткою до Чемпіонату світу.

До речі, далівець захоплюється спортом ще з дитинства: з чотирирічного віку він займався легкою та важкою атлетикою, боксом та рукопашним боєм, а останні два роки присвятив самостійним заняттям пауерліфтингом. У 2010 році спортсмен посів перше місце у вправі  «Триборство» та  друге – у вправі «Жим лежачи» на Чемпіонаті України з пауерліфтингу та жиму лежачи, а наступного року показав ще кращі результаті, здобувши перемогу у вправах «Триборство» та «Жим лежачи» на всеукраїнських змаганнях.

Нагадаємо, що WPA (World Powerlifting Alliance) було створено в 1987 році в США як організацію найсильніших пауерліфтерів світу. На сьогодні представництва цієї федерації відкрито у Канаді, Росії, Україні, Сингапурі, Германії, Англії та інших країнах.

Підготувала: Наталія Осичнюк