Студент СНУ ім. В.Даля став одним із переможців олімпіади з фізики

Студент групи ХТ-13д факультету хімічної інженерії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Василь Смалій посів ІІІ місце зі спеціальності «Фізика» в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади 2015/16 навчального року серед класичних та педагогічних університетів.

Олімпіада проходила в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка. Зі спеціальності «Фізика» змагалися 24 студенти, які представляли 19 вищих навчальних закладів України. У програмі роботи олімпіади було передбачено культурну програму. Для студентів провели пішу екскурсію по місту Дрогобич та автобусну екскурсію за маршрутом Дрогобич–Трускавець–Борислав–Нагуєвичі–Дрогобич.

Лауреат Василь Смалій навчається у СНУ ім. В. Даля з 2013 року на факультеті хімічної інженерії (денна форма навчання) та на факультеті комп’ютерної інженерії (заочна форма навчання). Далівець активно займається науково-дослідницькою діяльністю, де успішно поєднує проведення експерименту та використання програмного комп’ютерного забезпечення. Так, Василем створено програмне забезпечення для розрахунку кислотно-основних рівноваг у розчинах з урахуванням дисоціації води. Результати науково-дослідницької діяльності були представлені на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт у напрямах «Хімічна технологія» та «Хімія», а також доповідалися на науково-практичних конференціях.

Василь Смалій – не тільки активний учасник студентських Всеукраїнських предметних олімпіад, а й неодноразовий їх переможець. Наприклад, у 2014 році він посів ІІІ місце в олімпіаді з фізики та став переможцем в олімпіаді з хімії. У 2015 році зайняв друге місце в олімпіаді з хімії.