Студентам СНУ ім. В.Даля розповіли про легалізацію зайнятості

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля поспілкувалися із заступником начальника відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації управління Пенсійного фонду України в місті Сєвєродонецьку Людмилою Шулікою. Тема зустрічі – «Спільна мета – легальна зайнятість населення».

Студентам-першокурсникам факультетів інженерії, юридичного та інформаційних технологій та електроніки було роз’яснено, як важливо турбуватися про своє майбутнє та гідну старість ще змолоду. Пояснено про негативні наслідки для пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів у разі нелегальної зайнятості та отримання заробітної плати «в конверті».

Також було надано роз’яснення щодо необхідності обов’язкового діалогу з майбутніми роботодавцями про отримання офіційної заробітної плати, яка дає право на соціальний пакет: відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, оплата лікарняного, охорона праці, допомога по безробіттю та гідна пенсія.

Фахівець розповіла студентам про перспективи розвитку пенсійної системи, використання в роботі новітніх інформаційних технологій та про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, повідомила, як зареєструватись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України для того, щоб мати можливість здійснювати постійний контроль за даними, які впливатимуть на майбутню пенсію.

Студенти отримали інформаційні буклети та прийняли участь у флешмобі «Молодь – за легальний заробіток.