Студентам та викладачам СНУ ім. В. Дали розповіли про ізраїльську та українську діаспори

Другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні, директор Ізраїльського Культурного Центру в Харкові Давид Маміствалов та заступник міністра Міністерства абсорбції (міграції) Держави Ізраїлю, представник Центру Чейза при Єврейському університеті в Єрусалимі доктор Зєев Ханін відвідали Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля.

У ході візиту представники Держави Ізраїлю обговорили з ректором СНУ ім. В. Даля професором Олександром Голубенко особливості державного устрою двох країн, а також зіставили національні системи освіти. Як член ізраїльського уряду, Зеєв Ханін запропонував своє бачення подальшого шляху України. Він наголосив на необхідності вирішення мовного і національного питань, розширення демократичної системи, а також підкреслив важливість розвитку сфери використання природних ресурсів. «Є кілька позитивних моментів у становленні та розвитку Держави Ізраїль, які Україна могла б перейняти, – зазначив підбивши підсумки Зеєв Ханін. – Однак у нас є сумний досвід – ми жили у ворожому оточенні. І я бажаю, щоб ваша держава з таким досвідом ніколи не зіткнулася».

Також в рамках візиту Зеєв Ханін виступив перед студентами та викладачами кафедри політології та міжнародних відносин Далівського університету з лекцією «Національні держави та їхні діаспори: досвід Ізраїлю та України». Він розповів про шляхи становлення Держави Ізраїль, про основи сіонізму, навів приклади з історії розвитку ізраїльських та українських діаспор у світі.

На фото зліва направо: Зєев Ханін, Олександр Голубенко, Давид   Маміствалов та проректор з науково–педагогічної роботи СНУ ім. В. Даля Валерій Дядичев