Print

Студентам-журналістам СНУ ім. В.Даля розповіли про особливості роботи комунальних ЗМІ

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля для студентів-журналістів відбувся майстер-клас на тему «Комунальні ЗМІ: сучасний стан та перспективи». Майстер-клас проводиться Центром «Східна Україна» в рамках проекту «Кроки до професійної журналістики», який реалізується спільно з Факультетом масових комунікацій СНУ ім. Даля за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ посольства США в Україні.

Про роботу комунальної газети, її відмінності та специфіку висвітлення інформації, а також структуру редакції розповів головний редактор луганської міської суспільно-політичної газети «Жизнь Луганска» Олег Трачук.

Далівців цікавили теми свободи слова в регіоні та редакційна політика газети. Олег Степанович розповів про будні Луганської газети, фінансові аспекти роботи редакції і стан свободи слова. У своїх питаннях студенти-журналісти торкнулися таких питань, як етичність журналіста і виконання «другою найстарішою» такої функції, як виховна.

«Ми не аналітична газета, а інформаційна, – підкреслив Олет Трачук. – Наше завдання – давати цікаву і корисну інформацію, яка стане в нагоді людям».

Багато питань було пов’язано із сутністю журналісткою професії, наявністю творчості та його проявом у матеріалах, а також компетентністю в різних темах – політиці, економіці, історії, техніці і т.д. «Журналіст – це професійний дилетант, – відповідаючи на запитання студентів, сказав Олег Степанович, – Це людина, яка в основному не професійно розбирається в тій чи іншій темі. Фахівці та експерти йдуть в журналістику, а ось журналістові, щоб стати юристом, наприклад, потрібно пройти як мінімум курс навчання».