Студентів-іноземців ознайомили з зовнішньоекономічною діяльністю підприємств Луганщини

Іноземним студентам-менеджерам кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля в рамках ознайомлювальної практики фахівці провідних підприємств і організацій Луганської області провели майстер-класи в галузі міжнародного співробітництва.

Три тижні 18 студентів з Нігерії, Алжиру та Мозамбіку, які обрали для себе професію менеджера-економіста, управителя експортно-імпортними операціями підприємств, міжнародних зв’язків організацій, банків тощо, працювали над аналітико-дослідницькою частиною практики. Вони проводили аналіз виробничо-господарської, зовнішньоекономічної діяльності підприємств України різних секторів промисловості.

«Сьогодні актуальною стає проблема підготовки іноземних студентів вищих навчальних закладів України до вивчення професійної лексики, оскільки професійне становлення їх як майбутніх фахівців значною мірою залежить від швидкого й якісного оволодіння ними потрібним мовним професійним базисом, – сказала завідуюча кафедрою менеджменту зовнішньоекономічної діяльності професор Алла Воронкова. – Тому в підготовці висококваліфікованих фахівців ми не тільки забезпечуємо традиційні методи та елементи навчання, а й впроваджуємо інноваційні, активні форми адаптації іноземних студентів до професійного, економічного середовища. Однією з таких форм є програма ознайомлювальної практики у іноземних студентів-менеджерів зовнішньоекономічної діяльності».

Начальник Управління економічного аналізу та ризиків ПАТ «Укркомунбанк» Тетяна Бугайова на майстер-класі детально та ґрунтовно пояснила особливості міжнародних банківських операцій, повідала про проблеми здійснення міжнародних платежів, валютних операцій, отримання банківських переказів. Заступник начальника відділу дізнання та провадження за справами про порушення митних правил Олександр Шипов розповів про тонкощі митного очищення експорту та імпорту товарів.

Після двогодинного діалогу з топ-менеджерами Луганської регіональної торгово-промислової палати – президентом Луганської  РТПП С.О. Кириченко та заступником директора департаменту супроводження бізнесу І.М. Фарапоновою – студенти виразили зацікавленість у послугах палати, зокрема у професійному перекладі офіційних документів, консультаційній та правовій підтримці суб’єктів ЗЕД тощо.

Один з майстер-класів відбувся в стінах ПАТ ХК «Луганськтепловоз», який організували та провели директор з персоналу В.А. Малов і начальник відділу корпоративного управління О.Г. Болдарь. Студенти були захоплені масштабом виробництва, яке їм продемонстрували в цехах заводу, історією та сьогоденням одного з найкрупніших експортерів машинобудування області, сторінки якої представлено в музеї підприємства.

На останньому майстер-класі керівник Комітету з питань територій пріоритетного розвитку в Луганській області Луганської обласної державної адміністрації Сергій Шевченко розповів про проблеми транскордонного співробітництва та підтримку добросусідських економічних відносин. Досвід створення Єврорегіонів, до якого залучена й Луганська область, може бути корисним в професійній діяльності при поверненні іноземних студентів на батьківщину.

«Майстер-класи топ-менеджерів та екскурсії на підприємства стали знаковою подією у нашому навчанні, оскільки ми на практиці побачили важливість обраної нами професії, –  поділився враженнями студент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Гідеон Схекарі. – Відвідування підприємства «Луганськтепловоз» дозволило нам ознайомитися з особливостями його виробничої діяльності, а зустріч з провідними працівниками торгово-промислової палати надала нам уявлення щодо стану зовнішньоекономічної діяльності підприємств України та перспектив їх розвитку».

Підготувала: Наталія Вергуненко