Студентка-далівка на майстер-класі для молодих журналістів у Вінниці

Студентка спеціальності «Журналістика», четверокурсниця факультету гуманітарних наук, психології та педагогіки СНУ ім. В.Даля Маргарита Хлистова стала учасницею майстер-класу для молодих журналістів у Вінниці. Майстер-клас було організовано у рамках програми ПРООН «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України».

Упродовж п’яти днів молоді журналісти знайомилися з досвідом місцевого самоврядування та ініціативами громади з благоустрою міста. Учасники майстер-класу поспілкувалися з головою фонду «Подільська громада», представниками міської влади, керівниками департаментів міського господарства, комунального господарства та благоустрою.

Відвідали міську Раду, де гостей ознайомили зі специфікою роботи департаментів та проектами, спрямованими на покращення життя містян: програма «Екологічне місто» (запровадження сортування і перероблення відходів); стратегія розвитку міста до 2020 року; програма «Інтегрований розвиток міст»; програма «Енергетичний розвиток» (запровадження альтернативної енергетики); програма «Прозорий офіс» (цілодобове провадження у відкритому доступі запитів громадян) тощо.

Наочним підтвердженням практичної реалізації ініціатив громади з покращення життя мешканців міста стали численні екскурсії: парк «Дружби народів» (облаштований з урахуванням пропозицій містян); ГО «Гармонія» та реабілітаційний центр «Гармонія» (найкращий реабілітаційний центр в Україні, який надає допомогу людям похилого віку та дітям); ГО «Спільна справа» (об’єднання переселенців), ГО «ВІСЬ» (об’єднання переселенців (переважно викладачів ДОННУ), що проходять психологічні, менеджерські, фінансові, медійні та правові консультації  й також розробляють власні проекти).

Студентка нашого університету Маргарита Хлистова відзначила важливість таких заходів, оскільки вони надихають представників інших громад створювати подібні об'єднання та розробляти власні проекти із покращення благоустрою своїх міст.