Студентка СНУ ім. В. Даля стала чемпіонкою світу з кунг-фу

Третьокурсниця Інституту економіки і фінансів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Алла Пономарьова посіла перше місце на І Чемпіонаті світу з кунг-фу у віковій категорії 16-20 років.

Алла займається кунг-фу близько трьох років. За цей час вона неодноразово ставала призером і переможницею щорічних регіональних та всеукраїнських змагань. Одним зі своїх найбільш значущих досягнень, крім титулу чемпіонки світу з кунг-фу, спортсменка вважає завойовану в 2011 році бронзову медаль Чемпіонату світу зі змішаних бойових мистецтв. До захоплення кунг-фу Алла 8 років займалася пауерліфтингом.

Підготовка до Чемпіонату світу з кунг-фу, за словами далівчанки, була складною, але цікавою, адже їй довелося вивчити два нових види вправ. Завдяки наполегливим тренуванням, Алла змогла завоювати на змаганнях одразу кілька медалей: зайняла перші місця в традиційному кулаці «шаолінь цюань» і вправі з традиційною зброєю «будді дзень», друге – в традиційному кулаці «чхи цюань», а третє – у розділі «туї шоу» («руки, що штовхають»). Високі бали, отримані за виступи, принесли далівській спортсменці чемпіонський титул.

«Звичайно, я мріяла про перемогу, але не думала, що зможу посісти стільки призових місць, – розповідає студентка. – Для мене головним завданням було набратися досвіду і добре виступити, перебороти деяку невпевненість під час виконання вправ. Але коли я почула, що стала чемпіонкою, звичайно, була дуже щасливою».

Зараз Алла Пономарьова активно готується до наступних спортивних турнірів, дотримуючись принципу «бачу мету – не бачу перешкод». За її словами, головне для кунгфуїста – не завойовані чемпіонські титули, а особистісне зростання та підвищення рівня майстерності в бойовому мистецтві. Далівчанка є учасницею Луганської федерації ушу, кунг-фу, цигун, а на чемпіонаті світу з кунг-фу виступала у складі української збірної команди, що зайняла за результатами змагання перше місце.

Підготувала: Наталія Осичнюк

На фото: Алла Пономарьова (зліва) з луганьскими спортсменами та тренером Любов’ю Карагодовою