Студентка СНУ ім. В. Даля вивчатиме логістику у польському виші

Студентка п’ятого курсу кафедри логістичного управління та безпеки руху на транспорті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Ірина Вовк стала переможницею Стипендіальної програми «Польський Еразмус для України» на 2014/2015 навчальний рік.

Конкурс на отримання стипендії проходив у два етапи. На першому учасники подавали пакет документів, що підтверджують їхню громадську та наукову діяльність, а також успішність у навчанні. На другому етапі проводилися кваліфікаційні співбесіди за участі представників Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польщі, Бюро визнання документів та міжнародного обміну і Посольства Республіки Польща у Києві, Міністерства освіти і науки України.

Ірина Вовк – багаторазова учасниця Всеукраїнських студентських науково-практичних конференцій, автор близько десяти наукових статей, переможниця Стипендіальної програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука на 2013-2014 навчальний рік. Також студентка є співавтором запатентованої корисної моделі «Залізнична платформа для перевезення напівпричепів». Сфера наукових інтересів далівчанки – контрейлерні перевезення (комбіновані залізнично-автомобільні перевезення на залізничній платформі).

Ірина вже приступила до навчання в одному з найкращих технічних вишів Польщі – Гданському політехнічному університеті (Politechnika Gdańska). Тривалість навчання – два семестри. На першому далівчанка вивчатиме польську мову, а на другому розпочнуться заняття за обраною спеціальністю.

«Я у захваті від міста Гданськ та Республіки Польща взагалі, – ділиться враженнями студентка. – Високий рівень розвитку, привітні люди, архітектура, що зачаровує, – мені подобається в цій країні все! Сподіваюсь, що завдяки участі у цій Стипендіальній програмі я зможу суттєво розширити свій науковий кругозір та підвищити рівень професійних знань. Також планую опанувати польську мову».

Зазначимо, що окрім Ірини Вовк, переможцями Стипендіальної програми «Польський Еразмус для України» на 2014/2015 навчальний рік стали ще двоє студентів СНУ ім. В. Даля – Євгенія Кандиба та Павло Чераньов з кафедри теорії і практики перекладу германських і романських мов. Наразі вони навчаються у Варшавському державному університеті.

Стипендіальна програма «Польський Еразмус для України» запроваджена урядом Республіки Польща завдяки зустрічі міністра освіти і науки України Сергія Квіта та міністра науки і вищої освіти Республіки Польща Лени Колярської-Бобінської з метою підтримки процесу створення демократичних інститутів і розвитку суспільного капіталу в Україні. Польський уряд виділив 550 стипендій для українських студентів і аспірантів. Зокрема, 100 з них вже отримали у першому турі вихідці з Донецької та Луганської областей, які закінчили другий курс бакалаврату.