Студентку СНУ ім. В. Даля визнали найсильнішою в Україні

Студентка 4 курсу факультету фінансового управління Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Марія Балкова посіла перше місце на Чемпіонаті України з пауерліфтингу серед юніорок у ваговій категорії 63 кг з результатом  312,5 кг у сумі триборства.

На чемпіонат, що відбувся у Камінець-Подільському, з’їхалося близько 200 спортсменів з усіх обласних центрів України. За програмою юніорок виступило 22 дівчини, дві з яких боролися за золоту медаль в одній ваговій категорії з Марією.

Марія займається пауерліфтингом близько двох років. Раніше, за словами спортсменки, вона не любила фізичні вправи.  Але одного разу, прийшовши до спортивної зали, щоб покращити фігуру, студентка побачила дівчину, що з легкістю присідає зі штангою вагою в 120 кілограмів.

«Мене це дуже вразило. Я подумала, що теж хочу спробувати себе в цьому виді спорту. Ось так усе й розпочиналося. Потім у мене з’явився спортивний інтерес, азарт,  я познайомилася з командою та тренером, які стали для мене дуже близькими та важливими людьми», – розповіла далівчанка.

Марія вперше взяла участь у всеукраїнських змаганнях. До цього вона отримувала золоті та срібні медалі на змаганнях обласного рівня. За її словами, виступи на змаганнях надихають її на нові перемоги та додають сил.

Тренер спортсменки – кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля Сергій Галій – дуже задоволений результатами, які показала його вихованка на Чемпіонаті України з пауерліфтингу: «Маші довелося проявити всі свої бійцівські якості, наполегливо готуватися до змагань. Були свої труднощі. Такі навантаження витримає не кожний спортсмен. Але я радий, що в неї все вийшло, що вона досягла своєї мети».

Марія зазначила, що не очікувала вибороти золоту медаль на чемпіонаті. Вона прагнула отримати задоволення від виступу та набратися досвіду. «Перед від’їздом мій тренер Сергій Миколайович дав мені бронзову медаль одного зі своїх учнів на удачу. А коли ми поверталися додому, то згадували це з посмішкою, адже я їхала вже з «золотом»», – поділилася далівчанка.

Наразі Марія готується до Чемпіонату України з пауерліфтингу серед студентів ВНЗ, що відбудеться в листопаді 2012 року, та мріє здобути звання кандидата в майстри спорту. «Спорт для мене як наркотик, і я не уявляю свого життя без нього», – зазначає дівчина.

Підготувала: Наталія Осичнюк

На фото (справа): Марія Балкова