Студентському театру Далівського університету присвоєно звання народного

Аматорський студентський колектив Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля «СтудДальТеатр» у рамках Далівських читань, присвячених 207-річчю з Дня народження Володимира Даля, успішно захистив звання народного. Трупа «СтудДальТеатру» привітала гостей та учасників Далівських читань історико-драматичною новелою у двох актах «Незабутні зустрічі». П’єсу, створену за книгами В. Порудомінського «Даль» та «Пушкін у спогадах сучасників», присвячено дружбі Володимира Даля та Олександра Сергійовича Пушкіна. «СтудДальТеатр», – це талановита й неординарна дитина великої далівської родини, – відзначила проректор з науково-педагогічної, виховної і соціальної роботи Галина Щедрова. – Якою ця дитина виросте, залежить від нашого професіоналізму і любові». Гру акторів оцінювало високопрофесійне журі у складі директора Луганського обласного центру народної творчості Василя Ярового, директора Луганського обласного театру російської драми Галини Михайлюк-Філіпової, завідувача кафедри театрального мистецтва Луганського Державного інституту культури та мистецтв заслуженого працівника культури України Володимира Сагана, директора Луганського обласного палацу культури заслуженого працівника культури України Тетяни Літман, методиста з розвитку театрального жанру Луганського обласного центру народної творчості Родіона Кривулі. За підсумками вистави журі високо оцінило творчий потенціал трупи та присвоїло «СтудДальТеатру» звання народного. Аматорський студентський колектив «СтудДальТеатр» створено у Далівському університеті у 2003 році. Від заснування і досі керівником є Віктор Лисенко. Учасниками колективу є студенти та випускники університету, які мають високий рівень художньої та акторської майстерності. Творчі здобутки аматорського студентського театру відрізняються оригінальністю жанрів та різноманітністю костюмів та декорацій. За час існування трупа театру підготувала більше сотні вистав, які привертали увагу глядачів своїм творчим підходом до драматургії творів та високою виконавчою майстерністю. Репертуар різножанровий: одноактні психологічні драми, сатиричні одноактні комедії, інсценівки з патріотичної тематики, інсценівки за мотивами класичних п’єс, містичні драми, естрадні мініатюри, тощо.