Студенти Далівського університету представили новітні розробки у сфері інформаційних технологій

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшов Другий відкритий конкурс науково-технічної творчості студентів у галузі інформаційних технологій. Ініціатором проведення конкурсу виступив математичний факультет СНУ ім. В.Даля. Конкурс спрямований на вияв обдарованої молоді та залучення до розробок студентів перших курсів. Цікаво, що найкращі проекти реалізуються на практиці. Так, інноваційна розробка тренувального апарату для підготовки штурманів авіації, яка була представлена на минулорічний конкурс студентом Володимиром Мішиним отримала практичне застосування. Цього руку на конкурс було представлено близько двадцяти інноваційних робіт студентів технічних спеціальностей. Всі проекти розподілені за двома напрямками: наукові розробки в області інформаційних технологій та анімації. На цьогорічний конкурс студенти представили вражаючі розробки. Перше місце посіла робота «Розробка системи голосового управління автомобілем», яка була розроблена студентом п’ятого курсу математичного факультету Ігорем Морозовим. Завдяки цій системі значно спрощується робота з автомобілем. Зокрема, управління голосом буде здійснюватися за допомогою вмонтованого у машину комп’ютера, у програмі якого буде закладено набір оригіналів фраз. За допомогою них комп’ютер буде вмикати двигун, керувати світлом, музикою, набирати телефонні номери. Крім того, на закріплені у салоні автомобіля монітори буде виводитися інформація про оберт двигуна, кількість пального та вид позаду автомобіля через інфракрасну камеру, вмонтовану на задньому склі автомобіля. «Ідея народилася з бажання придбати автомобіль та втілення цієї мрії, – розповів Ігор Морозов. – Зараз я проводжу опробування на своїй «копійці», над модернізацією якої працюю. У травні я завершую тюнінг і планую представити машину». Студент п’ятого курсу математичного факультету Віктор Осичнюк отримав почесне третє місце. Він розробив новий язик програмування, що спрощує створення засобів та інструментів при розробці програмного забезпечення. Головна відзнака новоствореної мови полягає у тому, що він реалізує прототипну парадигму програмування. «Цей конкурс повинен мотивувати студентів та заохочувати кращих, – розповів декан математичного факультету доцент Микола Крамар. – Наші студенти знають, чого хочуть, коли приходять на напрями, пов’язані з інформаційними технологіями. Ми допомагаємо їм розвиватися».