Студенти Далівського університету виграли обласний етап олімпіади з програмування

На базі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля пройшов I етап Всеукраїнської студентської та 37-ї міжнародної олімпіади з програмування серед команд вищих навчальних закладів III – IV рівня акредитації Східного регіону. Цього року він зібрав у стінах університету 24 команди з п’яти вищих навчальних закладів області. Ще дві команди були представлені від Коледжу СНУ ім. В.Даля поза конкурсом.

Олімпіада проводиться щорічно, в рамках Указу Президента України № 926 від 30 вересня 2010 року «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», з метою удосконалення роботи з обдарованою студентською молоддю. Всеукраїнська студентська олімпіада з програмування являє собою масові змагання серед студентських команд вищих навчальних закладів у творчому застосуванні отриманих знань, умінь і навичок командної роботи з комп’ютерною алгоритмізацією і створенням ефективних програм на базі обраних алгоритмів.

Олімпіада проводиться в три етапи. У першому, який проводиться в рамках області, беруть участь команди від університетів. Кількість осіб в команді – три, однак тільки один може бути п’ятикурсником. Кожній команді видаються індивідуальні дані (ім’я користувача, пароль) для входу в систему, а також завдання – в паперовому та в електронному видах. На вирішення завдань дається п’ять годин, і враховується як швидкість виконання, так і якість. Мови програмування, які можуть використовувати учасники – С++, Java, Pasсal. Користування допоміжною інформацією заборонено. Перевірка (тестування) робіт здійснюється віддаленим сервером автоматично, що гарантує абсолютну об’єктивність оцінки роботи команд. Змагання команд у Донецькій, Луганській і Харківській областях (Східний регіон) обслуговував сервер ВНУ ім. В.Даля – базового вузу І та ІІ етапів олімпіади. Цього року, вже традиційно, дві компанії – «Інфопульс Україна» і «iLogos Inc.» Виступили в якості спонсорів олімпіади в Луганській області. Перша з них забезпечила бюджет I етапу олімпіади, а друга – заснувала грошові призи для переможців.

ВНУ ім. В.Даля невипадково обраний базовим для проведення олімпіади. По-перше, тут ведеться підготовка кваліфікованих фахівців з програмування на двох факультетах – факультеті математики та інформатики (декан доц. Стативка Ю.І.) та факультеті комп’ютерних наук і технологій (декан проф. Губачова Л.О.). По-друге, вуз має потужне технічне оснащення для проведення подібних олімпіад. Необхідно зазначити, що університет все частіше стає базовим для проведення олімпіад, причому не тільки з програмування, а й ряду інших дисциплін і спеціальностей.

За підсумками першого туру олімпіади всі призові місця виграли команди Далівського університету: перше місце посіла команда «EUNU_VNUki Dalya», друге місце розділили команди «ENU_NETWORK» і «ENU_Inform», на третьому місці опинилися три команди – «STI» (Технологічний інститут СНУ ім. В.Даля (м. Сєвєродонецьк), «ENU_Inform1» і «ENU_3D».

Далі на переможців чекає Другий етап олімпіади – регіональний (вересень 2012 року), який проводиться в п’яти географічних регіонах України – Київському, Центральному, Східному, Південному, Західному. Третій етап олімпіади – Всеукраїнський, четвертий – міжнародний серед команд країн південно-східної Європи, і п’ятий, останній – фінал міжнародної олімпіади. До речі, з другого туру всі завдання виключно англійською мовою.

Підготувала: Галина Щербак