Студенти-далівці допомагають видалити «білі плями» з історії Луганського краю

Експедиція Археологічного центру «Спадщина» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля спільно з науковими співробітниками Луганського обласного краєзнавчого музею проводить унікальні археологічні розкопки на території Попаснянського району Луганської області. Наукові дослідження проводяться на цій території вже протягом декількох років, але саме зараз Далівські археологи виявили ставку Хана Золотої Орди і великий комплекс інших археологічних давнин.

У цьому році в розкопках стародавніх курганів і дослідженні кочового періоду Золотої Орди взяло участь близько п’ятдесяти осіб. Основний склад експедиції склали студенти і співробітники СНУ ім. В.Даля. Найбільш слід відзначити активність студентів-першокурсників інституту юриспруденції та міжнародного права Далівського вузу. Вони надали колосальну допомогу археологам. Їх силами був створений і облаштований польовий табір, безпосередньо біля дислокації самих місць розкопок. Розмістилося це автономне наметове містечко на території древнього поселення Хазар. Табір розпочав свою роботу з початку червня і функціонуватиме до закінчення літнього періоду.

Величезну допомогу експедиції надає Попаснянська районна адміністрація і наукові співробітники Луганського обласного краєзнавчого музею. Керує роботою такої археологічної команди директор археологічного центру «Спадщина» СНУ ім. В.Даля професор Сергій Санжаров. «Цього року зібрався особливий дружний науковий колектив, за час роботи в ньому вже склалися свої правила і традиції. Цього року після закінчення робіт, студентів, які перший раз брали участь в розкопках, традиційно присвятили в археологи, – розповів професор Сергій Санжаров. – Я вважаю, що ми робимо колосальний науковий внесок дослідження історії нашого краю, а для молоді такі експедиції є ще й стають підґрунтям у професійній діяльності».

Нагадаємо, що крім основної розробки археологами ставки Хана Золотої Орди, в ході роботи експедиції археологи працювали над розкопками курганового могильника. Вчені розкрили поховання різних історичних епох, переважно епохи бронзи (катакомбна культура – 23-20 століття до н.е. і зрубної культури 15-14 століття до н.е). Знайдені поховання представлені різними типами споруд: дерев’яні та кам’яні гробниці, земляні склепи – катакомби.

Підготувала: Ірина Лебедь