Студенти-далівці обговорили гострі питання етики з провідними журналістами Луганської області

До дня журналіста у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася інтернет-медіа-конференція «Чи етична сучасна журналістика?», учасниками якої стали відомі журналісти Луганської області, керівники вишу, студенти-журналісти.

За два тижні до зустрічі кожен охочий на сайті Далівського університету (www.snu.edu.ua) міг поставити своє питання учасникам. На питання інтернет-користувачів і студентів-журналістів відповідали гості зустрічі: проректор з науково-педагогічної, соціальної та виховної роботи професор Галина Щедрова, завідувач кафедри журналістики професор Юрій Фесенко, голова обласної організації Національної Спілки журналістів України заслужений журналіст України Олександр Панков, головний редактор газети «XXI вік» Юрій Юров і випускники кафедри журналістики – співробітник Центру пропаганди ГУ МНС України в Луганській області Олексій Бєсклєтко, співробітник прес-служби ЛОДА Людмила Гладкова, журналіст газети «Экспресс-клуб» Яна Чумаченко.

Організатор – кафедра журналістики СНУ ім. В.Даля – присвятила зустріч етичним стандартам в мас-медіа, умовам їх виконання і проблемам, пов`язаним з порушеннями етичних норм. В рамках питання обговорили і такі гострі кути в професійній етиці журналіста, як свобода слова, інформаційні війни, платні публікації. Питання студентів і інтернет-користувачів стосувалися також практичних аспектів роботи ЗМІ і підготовки журналістів.

«Тема зустрічі вибрана не випадково, оскільки на кафедрі навчальний рік був «роком етики»: проводилися семінари спільно з ММЦ «Альянс», зустрічі з українськими та іноземними фахівцями з етики, – відзначив завідувач кафедри журналістики професор Юрій Фесенко. – Головне в комплексі цих заходів те, що наші студенти спілкуються з представниками мас-медіа, багато з яких – наші випускники. З нагоди свята поздоровляю всіх журналістів і бажаю творчих успіхів!».