Студенти-далівці виступили парламентарями Верховної Ради

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля взяли участь у проекті з моделювання роботи Верховної Ради України «Ліга молодих парламентарів». Студентка п’ятого курсу спеціальності «Політологія» Тетяна Кобзар та студент другого курсу спеціальності «Радіоелектронні апарати» Олександр Колесник протягом трьох днів відтворювали основні етапи законодавчого процесу.

Молодіжний парламент розпочав свою роботу з урочистої церемонії відкриття. До депутатів «Ліги молодих парламентарів» звернулися заступник директора місії USAID в України Джон Пеннел,  президент Фонду «Східна Європа» Віктор Лях,  директор Програми USAID РАДА Ігор Когут,  народний депутат України VII скликання Валерій Карпунцо та виконавчий директор ГО «Ліга інтернів» Марія Савіна.

Протягом першого дня молодь мала змогу зустрітися з Головою Місії Європейського парламенту з оцінки потреб Верховної Ради України Петом Коксом,  прослухати лекцію з основ законотворчого процесу від Володимира Крижанівського та лекцію Сергія Лобойка, присвячену питанню впровадження електронного врядування в Україні.

Упродовж другого дня роботи «Ліги молодих парламентарів» учасники моделювання під загальною темою «Відкритість місцевих рад в контексті електронного урядування» опрацьовували розроблені законопроекти в комітетах; провели їхній розгляд у І читанні; визначили робочий варіант законопроекту. Наприкінці їх чекала екскурсія будинком Парламенту та зустріч з народним депутатом України Ярославом Маркевичем.

У шести фракціях молодь працювала над ухваленням законопроекту зі сфери впровадження елементів електронного врядування в роботі місцевого самоврядування в Україні.

Студенти-учасники отримали цінний досвід законотворчої діяльності, сертифікати участі, а також запрошення на наступний проект – конкурс на участь у Програмі стажування в Адміністрації Президента України.

Нагадаємо, що проект з моделювання роботи Верховної Ради України «Ліга молодих парламентарів» реалізується ГО «Ліга інтернів» спільно з Програмою USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво»  Фонду «Східна Європа». Моделювання роботи Верховної Ради України – це інтелектуальна гра, яка відтворює основні принципи роботи українського парламенту. На місці народних депутатів опиняються молоді люди, які упродовж трьох днів не тільки опановують засади роботи Верховної Ради України, а й працюють над підготовкою спільного законопроекту.

20160420parl3 20160420parl2