Print

Студенти коледжу СНУ ім. В.Даля подарували свою творчість ветеранам війни

 

Творча трупа студентського аматорського театру «Гротеск» Коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відвідала Луганський обласний шпиталь ветеранів війни. 

Студентський аматорський театр створений всього рік тому, у вересні 2010 року. До його складу ввійшли студенти Коледжу, яким цікавий театр. Зараз кількість учасників складає 25 чоловік. Протягом навчального року вони поставили п’єсу за твором М.В.Гоголя «Ніч перед Різдвом». Саме з цією виставою студенти завітали в гості до ветеранів, що перебувають на лікуванні у Луганському обласному шпиталі ветеранів війни.

«Виховуючи сучасну молоду людину потрібно прищепити їй поважне ставлення до старшого покоління, та, безперечно, вдячність, бо саме ці люди подарували нам мирне небо над головою, – розповіла керівник театру «Гротеск», викладач української мови і літератури Коледжу Тетяна Платонова. – Ветеранів залишилося дуже мало, щороку вони уходять від нас. І дуже важливо, аби вони відчували та знали, що молоде покоління пам’ятає та поважає їх».
Неабияке здивування ветеранів викликав візит студентів у звичайний, будній день, без якогось приводу. Адже часто, про тих, хто приніс перемогу у страшній війні, згадують лише на свята. Глядачів здивував і юний вік учасників, і те, що це студенти далеко не творчих спеціальностей, адже Коледж готує фахівців з переважно технічних та економічних напрямів підготовки.
«Студенти виклалися на всі 100%, – відзначила керівник театру «Гротеск» Тетяна Платонова. – Те, що кожен з них вклав у виступ свою душу – було видно за виразною мімікою. Ветерани розплакалися, і ми, зворушені цим, теж».
В подальших планах трупи студентського театру – волонтерська робота у Луганському обласному шпиталі ветеранів війни, а також у декількох дитячих будинках. До весни планується поставити п’єсу за мотивами комедійного твору М.П.Старицього «За двомя зайцями», а також провести творчу зустріч з професійними акторами Луганських театрів.

 

Підготувала Галина Щербак