Студенти Коледжу СНУ ім. В. Даля стали переможцями обласного технічного конкурсу

На базі Коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся обласний конкурс технічної творчості студентів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації Луганської області. Організатором проведення виступила Рада директорів ВНЗ I-II рівнів акредитації Луганської області.

«Розвиток науки і техніки, підвищення конкуренції у світовій промисловій економіці поставили перед нами завдання втілення у життя технічних інновацій, – зазначив у вітальному слові начальник Центральної заводської лабораторії ПАТ «Луганськтепловоз», кандидат технічних наук, доцент кафедри метрології СНУ ім. В. Даля Андрій Кірєєв. – Такі конкурси для молоді дуже важливі, адже вони стимулюють бажання студентів розвиватися і створювати щось нове, що може бути корисним промисловості. Важливо, щоб у дітей, у студентів розвивалася науково-технічна жилка. Щоб це був не просто конструктор або технолог, який малює креслення. Потрібно, щоб у ці креслення він вносив щось нове».

За перемогу в конкурсі боролися одинадцять студентів з семи коледжів і технікумів. Учасники представили прикладні наочні установки та відеопрезентації своїх робіт на розгляд компетентного журі – викладачів Коледжу СНУ ім. В. Даля Володимира Лівцова та Політехнічного коледжу ЛНАУ Олександра Захарньова на чолі з викладачем ДВНЗ «Антрацитівський коледж інформаційних технологій та економіки» Олегом Голуб’євським. Вони оцінювали конкурсні роботи за кількома критеріями. Серед них – рівень технічної складності та відповідність сучасному рівню, актуальність і практична затребуваність, повнота комплекту технічної документації, естетичність оформлення. Важливим критерієм стала відповідність правилам безпеки. Максимальна оцінка, яку могли отримати учасники змагання, – 30 балів.

За підсумками конкурсу кращими роботами були визнані «Стенд для дослідження роботи сучасних холодильників» і «Стенд для дослідження роботи пральної машини-автомата» далівців Руслана Імамалієва та Іллі Резніка відповідно. Також першого місця удостоївся «Стенд для дослідження пуско-захисної апаратури та вивчення схеми включення асинхронного двигуна з к.з. ротором у різних режимах роботи» студентів Політехнічного коледжу ЛНАУ Владислава Щербакова та Сергія Паламарчука.

На другому місці опинилися роботи студентів ДВНЗ «Антрацитівський коледж інформаційних технологій та економіки» Дмитра Соболя та Романа Абовяна та студентів Алчевського Індустріального технікуму ДонНТУ Сергія Дарміна, Євгенія Мельникова, Дмитра Кулініча та Олексія Замая. Дипломи за третє місце отримали студенти Луганського коледжу будівництва, економіки та права Олександр Рудневський та Денис Теплоногов. Також третє місце посів студент «Рубіжанського політехнічного коледжу імені О.Е.Порай-Кошиці ЛНУ ім. Т. Шевченка» Дмитро Свиридов.