Студенти привітали СНУ ім. В. Даля десятьма мовами світу

У рамках святкування 93 річниці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля у виші відбулася урочиста студентська акція.

Святкування стартували урочистою ходою «Далівський парад», в якому взяли участь понад 300 студентів – представників кожного з інститутів та факультетів вишу. Жива колона рухалася від третього корпусу до пам’ятника Володимиру Далю перед першим корпусом. «Я вітаю всіх вас з Днем народження нашого університету, – сказав, звертаючись до студентів, голова Координаційної ради студентського самоврядування СНУ ім. В. Даля Сергій Юхневич. – Ми пишаємося тим, що ми студенти-далівці!».

Після святкову естафету перейняли далівці-іноземці. У національних костюмах вони привітали Alma mater з Днем народження своїми рідними мовами: українською, азербайджанською, туркменською, китайською, іракською, англійською, російською, суахілі та говіркою Нігерії. Кінцевим акордом урочистостей стало покладання квітів до пам’ятника Козаку Луганському та масовий запуск повітряних кульок. «Я хочу побажати всім далівцям здоров’я, кохання, щастя, благополуччя», – завершила акцію проректор з науково-педагогічної роботи СНУ ім. В. Даля професор Галина Щедрова.

Нагадаємо, що при створенні 27 березня 1920 року СНУ ім. В.Даля отримав назву «Луганський вечірній робітничий технікум». У той час це був перший вищий навчальний заклад у Луганську з підготовки кадрів для машинобудівних підприємств, який мав тільки механічний та електротехнічний факультети та налічував 132 студента. Зараз виш є найбільшим підприємством на Луганщині, найпотужнішим університетом за якісним складом викладачів і найбільшим серед навчальних закладів за контингентом студентів, що здобувають вищу освіту. З 2010 року СНУ ім. В.Даля – єдиний на Луганщині має найвищий статус для університетів країни – автономного дослідницького університету.