Студенти СНУ ім. В. Даля будують житло

Будзагін у складі студентів Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на платну практику прийняла холдингова компанія «Мрія-Інвест», яка  будує в Сєвєродонецьку новий житловий комплекс з 12 будинків. В даний час вже здані в експлуатацію два житлових будинки і почалося будівництво третього.

Про особливості проекту розповів генеральний директор холдингової компанії «Мрія-Інвест», заслужений будівельник України Сергій Поркуян: «Зараз у 80-му мікрорайоні ведеться будівництво десятого будинку комфортабельного кварталу «Оберіг» за сучасними технологіями з використанням утеплення, індивідуальних котлів опалення тощо. Вся прибудинкова територія буде встелена тротуарною дорожньою плиткою – тут зовсім не буде асфальту». Не зважаючи на те, що в комплексі «Оберіг» будується елітне житло, придбати його можна за кредитними програмами для молоді, працівників освіти, медицини і культури. Як підкреслив Сергій Леонідович, гроші на це в обласному бюджеті є.

с4

Студенти університету, майбутні інженери будівельних і монтажних робіт, виконроби та проектувальники, позитивно сприйняли ідею попрацювати на літніх канікулах на будівництві житла за сучасними технологіями. «Наш університет і компанія «Мрія-Інвест» хочуть налагодити контакт, а наш будзагін як першопрохідці тут. Що ще важливо для студента – це можливість заробити. Та й набутий досвід і навички на будівництві нам знадобляться у майбутньому. Нам виділили окремий вагончик, видали каски, ми бетон заливали, каменярам допомагали. І якщо надалі співпраця продовжиться, то хотілося б на канікулах ще потрапити сюди», – розповів командир будівельного студзагіну «Мрія» Олександр Кулишев.

с3

Виконроб Олександр Мочалов позитивно відгукнувся про студентів-будівельників, зазначивши менеджерські якості майбутніх інженерно-технічних працівників. Олександр Миколайович розповів про суворе дотримання практикантами правил техніки безпеки.

с5

Ініціатором організації платної практики для майбутніх інженерів-будівельників з можливістю подальшого працевлаштування виступила кафедра  міського будівництва і господарства, а саме її завідувач Галина Татарченко.

Сергій Поркуян зазначив: «Вважаю мудрим рішення зберегти при університеті кафедру, де будуть готувати кваліфіковані будівельні кадри – це актуальне та злободенне питання. В місті і регіоні в цілому зараз гостро стоїть питання нестачі фахівців-будівельників. А у нас в області кафедра міського будівництва і господарства СНУ ім. В. Даля – це єдина «кузня» таких кадрів. А враховуючи той факт, що в Україні поступово відходять від ЖЕКів і створюються об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), незабаром будуть затребувані такі фахівці, як керуючий нерухомістю. Подібні менеджери-управлінці теж будуть необхідні, і готувати їх треба вже зараз».

с2

Зазначимо, що добросусідські зв'язки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та будівельної компанії «Мрія-Інвест» розвиваються і в іншому напрямку. Заступник директора будівельної фірми Ігор Чернов, як він сам розповів, у цьому році для отримання другої вищої освіти вступив у СНУ імені В. Даля на 5 курс магістратури кафедри міського будівництва. Приклад Ігоря Володимировича наслідували ще три його колеги.

До речі, кафедра міського будівництва та господарства готує спеціалістів, які отримують кваліфікацію – інженер в галузі цивільного будівництва та можуть займати посади наукового співробітника, експерта будівельного, інженера-будівельника, інженера-проектувальника, інженера з технічного нагляду, інженера з проектно-кошторисної роботи та інші посади вищого керівного складу будівельної галузі та суміжних галузей народного господарства, пов’язаних із будівельним комплексом.