Студенти СНУ ім. В.Даля дізнавалися про відносини між Україною та ЄС у Єврошколі

Студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Рената Мехрабова, Маргарита Хлистова та Іван Жеведь долучилися до ХІХ сесії EU Study Days у місті Маріуполі.

Захід був присвячений більш глибокому та детальному ознайомленню студентів з усіх куточків України про відносини між нашою країною та ЄС.

У Єврошколі учасники мали можливість прослухати лекції провідних фахівців ЄС та України на найрізноманітніші теми. Наприклад, Михайло Гончар розповідав про енергетичний аспект взаємин Україна-ЄС, а Володимир Феськов виступив з презентацією про децентралізацію та місцеве самоврядування в контексті євроінтеграції.

Також були розкриті питання про програми, проекти, інформаційні ресурси ЄС в Україні (Вікторія Давидова); підняли тему щодо реформи системи національної безпеки та оборони на тлі Угоди про Асоціацію (Марко Ферраро) і політичні системи та ідеології Європи (Олексій Гарань).

Для кращого розуміння відносин Україна-ЄС, учасники не тільки прослухали лекції, а й змогли особисто зіграти роль однієї з країн-учасників ЄС під час інтерактивної гри “Рада ЄС: як Україна отримала безвіз”. Було також неформальне спілкування та екскурсії містом, а ще візит на Дні кар'єри ЄС у Маріупольскому державному університеті.

Для студентів СНУ ім. В.Даля, котрі відвідали Єврошколу, це стало беззаперечно цінним досвідом та можливістю краще ознайомитися із тонкощами відносин України-ЄС, а також дізнатися про багато стипендіальних можливостей у країнах ЄС, наприклад, Erasmus+. Ця Єврошкола залишила багато яскравих вражень в учасників і допомогла знайти однодумців серед  студентів і лекторів.