Студенти СНУ ім. В. Даля обговорили європейське майбутнє України

Студенти Навчально-наукового інституту праці та соціальних технологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля зустрілися з молодими експертами – представниками мобільної групи програми-діалогу «Європа у валізі».

Зустріч відбулася в рамках інформаційно-просвітницької кампанії програми «Європа у валізі», яка здійснюється на Сході та Півдні України з метою створення повноцінного діалогу зі школярами, студентами, активістами громадських та партійних організацій, молодими підприємцями та представниками засобів масової інформації. До складу мобільної групи, що відвідала Далівський університет, увійшли шість молодих експертів: студенти Університету Пассау (Німеччина) Анна-Марі Ангєрскі, Лейпцігського університету (Німеччина) Фелікс Шмідтке, Ягелонського університету (Республіка Польща) Джоанна Малчанська, представниця Інституту Євро-Атлантичного співробітництва (Україна) Наталія Сад, а також журналісти видань «Polityka weekly» і «KyivPost» Еджей Винєцкі (Республіка Польща) та Катерина Каплюк (Україна).

Значна частина діалогу представників «Європи у валізі» зі студентами стосувалася тем європейських освітніх можливостей і культурних програм, в яких може взяти участь українська молодь. Далівці отримали інформацію про студентські обміни та грантові молодіжні програми, напрямки діяльності Європейської волонтерської служби. Також гості СНУ ім. В. Даля розповіли студентам про деякі сучасні трансформаційні процеси, що протікають у країнах Євросоюзу, європейські цінності та українські європерспективи, значущість лібералізації візового режиму в країнах ЄС для українців і культурні особливості життя європейців.

Нагадаємо, що програма-діалог «Європа у валізі» булу створено шість років тому за підтримки Фонду Конрада Аденауера, Фонду Роберта Боша, Європейської академії Берліна, Польської Фундації Роберта Шумана та Інституту Євро-Атлантичного співробітництва з метою пожвавлення дискусії про Європу у містах України. Проект покликаний підвищити обізнаність громадян України щодо процесів, що відбуваються в країнах Євросоюзу, а також особливостей європейської культури.